logo

reklam

Amasya Dünya’ya Açılıyor

amasyaÖzdemir; Amasya’nın tanıtılması için tüm enstrümanlar kullanılacak
Amasya Belediye Başkanlığının organizesinde Amasya Ticaret ve Sanayi Odası ile Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı OKA’nın öncülüğünde Amasya gelen Ulusal Basının Turizm yazarları Amasya’yı geziyor.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, kentin tarihi, kültürel ve turistik potansiyelinin tanıtılması için tüm enstrümanlar kullanılacak, yeni değerler oluşturulacak. dedi.
Başkan Özdemir, Turizm sektöründen alınacak payın artırılması amacıyla seyahat acenteleri ve yetkilileri daha önce kente davet edildiğini belirterek, Ulusal basın temsilcileri de kente davet edilerek gezi programı düzenlendi. Doğal, kültürel ve turistik değerleri yerinde incelemek ve değerlendirmek için de yurtdışı turları düzenleyen seyahat acentesi yetkilileri Amasya Dünya’ya Açılıyor Programı kapsamında kente davet edilip, tur programlarına Amasya’nın da dahil edilmesi talep edilmesinin sağlanacağını ifade etti.
Amasya Kültür ve Turizm İl Müdürü Ahmet Kaya ile birlikte Amasya’yı tanıyan Habertürk Gazetesinden Aslıhan Karagöz ile Mehmet Özdoğan, Magazinci.Com internet sitesinden Nurettin Soydan, Önce Vatan Gazetesinden Elif Günay, Star Gazetesinden Soner Can, Takvim Gazetesinden Mevlüt Yüksel, Vatan Gazetesinden Melis Güvenç, Yeni Şafak Gazetesinden Moustafa Tzampas Chasan, Dünya Gazetesinden Nermin Sayın, Yeni Yüzyıl Gazetesinden Hülya Keskin Oruçoğlu ve Sabah Gazetesinden Tuba Tokgöz Amasya’da ziyaretlerde de bulunuyor.
Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin’i de makamında ziyaret eden Ulusal Basın heyetine hitaben konuşan vali Çomaktekin, Amasya’nın binlerce yıllık tarihi ile Anadolu’nun kadim şehirlerinden biri olduğunu belirterek, bu eşsiz şehrin ulusal ve uluslararası platforma tanıtımını yapmak amacıyla bir çok etkinlik yapıldığını belirtti. Çomaktekin ayrıca “Amasya Ticaret ve Sanayi Odamız da sizleri Amasya’ya davet ederek, İlimizin sizlerin kaleminden tanıtımının yapılmasını amaçlamıştır. Kendilerine bu anlamlı organizasyon için teşekkür ediyor, yapacağınız haberlerin ilimizin tanıtımına katkı sağlamasını diliyorum.” dedi.

Share
822 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle