logo

reklam

Amasya Geleceğine Destek Ver!

Amasya Geleceğine Destek Ver!
Çocuklarla kitapla büyüsün
Kitaplar insanları aydınlatan, yeni ufuklar açan, gidilmemiş yerlere götüren, görülmemiş güzellikleri gösteren en güvenilir dostlardır. Keşke elimizden gelse de toprağa tohum serper gibi ülkemizin geleceği, güzel çocuklarımıza, dünyanın tüm kitaplarını hediye edebilsek.
Kitap sevgisi, çocukluktan başlıyor.
“Cehaleti yenmenin tek yolu kitap okuyan bir nesil yetiştirmektir.” Üniversite öğrencisi Metin Uğur, Tokat’ın Zile ilçesine bağlı Karacaören köyünde, tüm zorluklara rağmen kurduğu kütüphanenin, kendi köyüyle sınırlı kalmaması için kolları sıvadı. “kütüphanesiz köy kalmasın” sloganıyla yola çıkan Uğur, projesinin ikinci aşamasını Amasya’da hayata geçirmek istiyor. Bu konuda’da yetkililerden destek bekliyor.
“Çocuklar Kitapla Büyüsün!” teması ile köylerde kurulacak kütüphaneler çocuklar için bir bayram sevinci olacak. Kitaplar, hangi çocuğun düşlerini, düşüncelerini süslemez?
Metin Uğur, Gerekirse tüm yaşamını, cehaletle mücadeleye adayacağını, Mustafa Kemal Atatürkün fikirlerinin bu yolda ek büyük destekçisi olduğu belirterek, “Her köye bir kütüphane” projesinin, Türkiyede’ki tüm köylere, ulaşana kadar çabalarına devam edeceğini söyledi.
“Çocuklar Kitaplarla Büyüsün” projeye ilişkin, açıklama yapan Metin Uğur,
“Anne-Baba çok önemli bu süreçte, kütüphanelere götürsünler çocuklarını. Okumalı çocuk çok okumalı. Kitap okuyan nesiller yetiştirmeliyiz, çünkü cehaletin yeşeremeyeceği ve barınamayacağı yer kitaplarla dolu olan kütüphanelerdir. Köylerde kütüphanelerin kurulması ve köylerde yaşayan çocukların daha fazla kitaba ulaşması gerekiyor. Kütüphane kültürü ile tanıştırmak istiyoruz biz çocuklarımızı, kitaplarla dolu olan kütüphanelerde kitap okuyarak zaman geçirsinler ve ülkemizde kitap okuma oranının artmasını istiyoruz. Güzelleşiyor kitap okudukça insanlar, yayılsın istiyoruz bu ışık Türkiye’nin tüm köylerine, her karış toprağına. Kütüphanesiz okul kalmasın. Her Köye Bir Kütüphane projemizi yakında dernekleştireceğiz. Türkiye’mizin her köyüne, her okuluna ulaşabilmek için desteklerinizi bekliyor ve duyarlı olmaya davet ediyorum tüm insanlığı.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle