logo

reklam

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir; Yaşanan drama sessiz kalmadık

Amasya halkı Türkmen kardeşlerimizin yanında
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “Türkmen vatandaşlarımıza yardım elini uzatan, gıda ve erzak yardımında bulunan tüm Amasya’da yaşamlarını sürdüren her bir bireye teşekkür ediyorum. Belediye olarak hayırlı bir işe vesile olmanın gururunu yaşıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. İnşallah yardımlarımız Türkmen kardeşlerimize güç verir” diye konuştu.
Esed rejiminin Rusya’nın desteğiyle sürdürdüğü saldırılar nedeniyle zor durumda bulunan Bayrıbucak Türkmenlerine yardımlar sürüyor. Amasya’dan kalkan tırlar dualar ve ilahilerle uğrlandı.
Amasya Belediyesi ve Hayat Can Derneği aracılığıyla temin edilen 2 insani yardım tırı Amasya’dan Süriye’deki yardım bölgesine ulaştı.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Bayır Bucak Türkmenlerinin son zamanlarda maruz kaldığı zulüm ve saldırılara kayıtsız kalamayacaklarını belirterek, “Amasya halkı Türkmen kardeşlerimizin yanındadır. Düzenlediğimiz yardım kampanyası ile özellikle bölgede ihtiyaç duyulan gıda ve diğer malzemeleri kardeşlerimize ulaştıracağız.” dedi.
Bin yıldan beri Kuzey Suriye’de yerleşik olan Türkmenlerin torunlarını bu zor günlerinde yalnız bırakmayacaklarını belirten Başkan Özdemir, “Bölgede bir insanlık dramı yaşanıyor. Her zaman olduğu gibi yine bölgede çocuklar ve kadınlar daha da zor anlar yaşıyor” dedi.
Türkiye’nin birçok yerinden Türkmenler için yardım gönderildiğini ifade eden Başkan Özdemir, “Yaşanan drama dünya sessiz kalırken insani temel ihtiyaç malzemelerini karşılamak üzere Türkiye’nin her yerinden Bayırbucak Türkmenlerine yardım yağıyor. Amasya Belediyesinin düzenlediği 10 günlük yardım kampanyasına Amasyalılar duyarsız kalmadı ve Bayırbucak Türkmenleri için iki tır dolusu malzeme toplandı” dedi.
Hayat Can derneği Başkanı ve Belediye Başkan yardımcısı Cengiz Erdem ise “Suriye’de yaşam mücadelesi veren Bayırbucak Türkmenleri son zamanlarda Rus uçaklarının hava operasyonları ile soykırımla karşı karşıya bulunmaktadır. Devletimiz, her türlü engellemelere rağmen uzun süredir bölgeye her türlü yardımı ulaştırmaktadır. Artan saldırılar nedeniyle binlerce Türkmen kardeşimiz barınma, açlık, susuzluk ve salgın hastalık tehlikesi ile mücadele etmektedir. Bizler de bu kampanyayla soydaşlarımızın yanında olduğunu göstermeye çalıştık.” dedi.

Amasya Belediyesi ve Hayat Can derneğinin ortaklaşa düzenlenen yardım kampanyasına destek veren Amasyalılar; Zulüm altında bulunan Bayırbucak Türkmenlerinin yarasını sarmak için kampanya başlatıldığını belirterek, “Soydaşlarımızın Türkiye’den çok fazla beklentileri var. Bizi bekliyorlar. Devletin kendilerine canla başla sahip çıkmalarını istiyorlar. Biz desteklerimizi sonuna kadar devam ettireceğiz. Canımızdan vazgeçeriz, Türkmendağı’ndan vazgeçmeyiz. Her şeyimizi ortaya koyarız ama bir Türkmen soydaşımızdan vazgeçmeyiz. Bunu herkesin böyle bilmesini istiyoruz. dediler.

Bayırbucak Türkmenleri için toplanan 2 TIR’da, 63 bin TL değerinde 30 ton gıda malzemesi 11 bin 500 bin TL tutarında 125 adet kömür sobası, 12 bin TL tutarında 650 adet battaniye, 7 bin TL tutarında 480 paket çocuk bezi ve 16 bin 500 bin TL tutarında kışlık ayakkabı ve kıyafet bulunuyor.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle