logo

reklam

Amasya, Kros’a Ev sahipliği yapacak

15 Temmuz Demokrasi Zaferi Kros Ligi 1. Kademe Yarışması 21 Ekim günü Amasya Mecitözü yolu üzeri Gözlek Parkurunda yapılacak.
Atletizim Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan “ 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Kros Ligi 1. kademe yarışmaları” yaklaşık 30 kulüpten yaklaşık 300 ün üzerinde sporcunun katılımı ile Amasya Gözlek Parkurunda gerçekleştirilecek.
Gözlek alanında yapılacak ve 2017 sezonunun kros da 1 kademe sonuçlarını belirleneceği yarışlara genç erkekler, genç kadınlar kategorilerinde 300 ün üzerinde sporcunun katılacağı bekleniyor. Ferdi olarak koşacak atletle birlikte Amasya’daki 1. Kademe etabında 400 atlet boy gösterecek.
Şampiyona hakkında bilgi veren Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek, “Amasya’da 15 Temmuz şehitlerimize addettiğimiz Türkiye Kros Ligi’nin 1. kademe yarışmalarını yapacağız. Kros yaklaşık Türkiye’de 50 yıldır koşulan bir yarış türüdür. Bu yarış genelde atletizmin temelini oluşturan, atletizmin gelişimini, tanıtımını oluşturan bir spor branşıdır.” dedi.
Güzel bir organizasyona ev sahipliği yapacaklarını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek, Federasyon Başkanımız Fatih Çintimar’ın bakanlığımız ile görüşüp şehrimizi bu tarz organizasyonlarda değerlendirmesi Amasya’da atletizm sporu ile alakalı çok ciddi çalışma içerisinde olmamızdan dolayı da bize destekleri oluyor. diye konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle