logo

reklam

Amasya Şeker Pancar Bedellerini Erken Ödüyor

Amasya Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı, 32 milyon pancar bedelinin 13 şubat çarşamba tarihi itibari ile ödenmeye başlanacak” dedi. Saatcı, “Bizim inancımızda, çalışanın alın terinin kurumadan hakkının ödenmesi diye bir şey vardır. Biz Peygamber Efendimizin söylediği bu söz çerçevesinde çiftçimizin alın terinin kurumadan ödemesini gerçekleştiriyoruz. İnsanların yüzünün gülüyor olmasını görmek, zamanında onlara hak ettiklerini vermek bize mutluluk veriyor.” dedi.
Amasya Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı, “2018-2019 kampanya döneminde şirketimiz dört ilde 217 köyde 4 bin 239 çiftçi ile sözleşme yaparak 756 bin Ton taahhüt almış 86 bin 800 dekar ekim yaptırmış ve 490 bin ton pancar tesellüm edilerek 453 bin 700 ton pancar satın alındı.” dedi. Saatcı, Toplam 115 Milyon TL pancar bedeli oluşmuş ve bugüne kadar 83 Milyon TL ayni ve nakdi avans ödenmiş (%72), Pancar bedelinden kalan 32 Milyon TL (%28) ise 13 Şubat Tarihinden başlayarak tüm Halk Bankası şubelerinden üreticilerimize ödeneceğini bildirdi.
Saatcı, Yıl yıl ödeme takvimini bu noktaya getirdik. Bu insanlar çok zor şartlarda geçim mücadelesi veren insanlar. Zor şartlarda kazanıyorlar bu parayı. Onun için bunun aylar sonra geciktirilmesi doğru bir anlayış değil. Biz işte bu anlayış içerisinde bunu erkene çektik. Güzel de bir örnek oldu, temenni ediyoruz ki bu uygulamamız bütün şeker fabrikalarına örnek olur” dedi. Cefakar ve fedakar çiftçilerimize pancar bedellerini güle güle harcamalarını şahsım ve yönetim kurulu olarak temenni eder, yeni sezonda bol ürün ve bereketli kazançlar dilerim.” dedi

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle