logo

reklam

Amasya Sevgililer Gününe Hazırlanıyor

Amasya Sevgililer Gününe Hazırlanıyor
Sarı; “Amasya aşkın yazıldığı şehir”
Amasya “14 Şubat Sevgililer Günü”ne hazırlanıyor. Bu yıl Amasya Belediyesi organizesinde Amasya Valiliğinin katkıları ile 14 Şubat Sevgililer gününe ses getirecek büyük bir organizeyeimza atacak.
Amasya Valiliği ve Amasya Belediyesi tarafından, 12-14 Şubat tarihlerinde düzenlenecek festival kapsamında, sevgi yürüyüşü, söyleşiler, halk konserleri, şehrin farklı alanlarında sokak müzisyenlerinin vereceği enstrümantal konserler, toplu nikah töreni, 14 Şubat temalı fotoğraf çekimi platformları, sokak etkinlikleri ve çeşitli aktiviteler gerçekleştirilecek.
Amasya’nın, Ferhat ile Şirin Festivali ile sanat, kültür, müzik ve eğlenceyle buluşacağına işaret eden Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Amasya, Ferhat ile Şirin’in memleketi olan bir aşıklar şehri. Ancak bu zamana kadar Ferhat ile Şirin konusunda hiçbir eylemimiz yok. Amasya aşkın yazıldığı, yoğrulduğu, sevginin ve muhabbetin kendini bulduğu şehir. Bizim de Sevgililer Günü’nü bu şehirde icra etmemiz lazım. 14 Şubat’ta yapacağımız festivale eminim ki 20-30 bin arası vatandaşımız katılacak.”

ZOBU; Geleneksel Sevgi Panayırının başlangıcını yapacağız
Amasya Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Oğuzhan Zobu ise 14 Şubat tarihinin sadece romantik bir tarih olmadığını, insanın ailesine, eşine ve çocuklarına duyduğu sevgiye dair önemli bir tarih olduğunu söyledi.
Zobu, “Amasya’nın tarihi kent alanı içinde sokak konserlerinin olduğu, fotoğraf çekim alanlarının kurulduğu, çeşitli aktivitelerin yapıldığı bir festival programı yapıyoruz. Festival programında iki büyük halk konserimiz olacak, üniversite bölgesinde büyük bir sevgi yürüyüşü düzenleyeceğiz. Dolayısıyla 14 Şubat’ı kendi ruhuna uygun olarak, bir sevgi panayırına dönüştürerek halkımızla kutlayacağız.”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.