logo

reklam

Amasya Standı, Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi´nde

Ankara’da Cumhurbaşkanlığı himayelerinde bu yıl ikincisi düzenlenen “Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi”nde Amasya Standı ilgi gördü.
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından bu yıl ikincisi Ankara’da düzenlenen Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla gerçekleşen Zirve’de Amasya Valiliği, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı işbirliğiyle Amasya standı açıldı.
Amasya Ticaret Odası Başkanı Murat Kırlangıç, Amasya coğrafyasına ait ürünlerin bir markaya dönüşmesine katkı sağlayarak Amasya’nın coğrafi işaretli ürün potansiyelini harekete geçirmek ve bu yolla büyüyen uluslararası ticaretten yararlanmasına ve kırsal kalkınma hedeflerine ulaşmasına katkı sağlamak amacı taşıyan Zirve’ye katıldıkları ve Amasya’nın yöresel ürünleri ve coğrafi işaretli ürünlerini tanıttıklarını belirten Kırlangıç, “Amasya’nın yerel ürünlerinin ekonomik değerini artırmak için yoğun çaba sarf ediyoruz” dedi. Kırlangıç, Zirve’de Amasya standının yoğun ilgi gördüğünü belirtti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle