logo

reklam

Amasya trafiğine TEDES takibi

 

tedesAmasya Belediyesi ile İl Emniyet Müdürlüğü arasında protokolü imzalanan Trafik Elektronik Denetleme Sistemi(TEDES) Projesi çerçevesinde Amasya”da ayrı noktalarda kamera sistemi ile izleneceği bildirildi.
Amasya Belediyesi ile İl Emniyet Müdürlüğü, Amasya’daki trafik kazalarını ve trafik kurallarını daha aza indirmek amacıyla el ele vererek Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) Projesi’ni hayata geçirdi. Projenin protokolüne Amasya Belediyebaşkanı Cafer Özdemir ve İl Emniyet müdürü Mehmet Artunay törenle imzalandı.
Yerleşim birimlerindeki trafik suçları ve düzeni daha yakından takibe alınacak. Altyapı çalışmalarına göre, TEDES, özellikle kırmızı ışık, hız sınırı, banket ve emniyet şeridi ihlalleri başta olmak üzere tüm trafik kuralı ihlallerinin tespitinde kullanılacak.
İmzalanan protokole göre, TEDES’lerin hizmete girmesinden sonra, trafik ,zabıtasınca sorumluluk sahasında imzalanarak onaylanan idari trafik para cezalarının toplamının yüzde 30’u, hizmet alımı karşılığında belediye ödenecek.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, proje ile her geçen gün nüfusu hızla artan Amasya’da trafik kazalarını, ölüm ve yaralanmaları en aza indirmeyi amaçladıklarını belirtti.
Amasya İl Emniyet müdürü Mehmet Artunay, sistemin amacının kimseye ceza kesmek olmadığını dile getirip, “Amacımız trafik kuralların uygulanmasını sağlamak ve kazaların önüne geçmek. İnsanımızın sakat kalmasını, yaralanmasını ve hayatını kaybetmesini önüne geçiyoruz. Sistem hayata geçtiği zamandan itibaren hiçbir araç sürücüsünü trafik kurallarını ihlal etme gibi bir ihtimali olmayacak. Özelliklede sistem hayata geçtikten bir yıllık zaman içerisinde kazalarında azalacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle