logo

reklam

Amasya Turizm Derneği Başkanı Güngör Duran Turizmi canlandıracağız

Amasya’nın turizm potansiyelini daha üst seviyelere çıkarmak ve Amasya’nın tanınırlığını artırarak Amasya’da daha çok misafir ağırlamak amacıyla Amasya Turizm Derneği çalışmalarını sürdürüyor.
Amasya Turizm Derneği Başkanı Güngör Duran; “Amasya Turizminin paydaşlarını turizm derneğimizin çatısı altında birlik ve beraberlik içerisinde görmek çok güzel. Bu birlik ve beraberlik bizlerin gücü olacaktır. İnanıyorum ki bu güç Amasya turizmini canlandıracaktır,potansiyelimiz yüksek
Acenteler olmadan turizmin gelişemeyeceğini vurgulayarak sözlerine devam eden Duran; “Şehrin tüm paydaşları Amasya’ya katkı sağlamak üzere elinden geleni yapıyorlar. Bizlerde üzerimize düşen sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirme gayreti içerisindeyiz. Amasya’da Spor Turizmi için alt yapımız var. Termal potansiyelimizin eşi benzeri yok. Sağlıkta günden güne ilerlemekteyiz. Doğa ve tarih turizminde de önemli değerlerimiz var. Bunların yanında ülkede en başlarda yer alan bir Arkolojik Amasya Üzesinin yanında Şehzadeler, Şerefettin Sabuncuoğlu ve Ferhat ile şirin müzemiz var. Önümüzdeki günlerde kent müzesi kurulacak. Özellikle Amasya’nın içerisinden geçen ve Amasya ile bütünleşen Yeşilırmak üzerine kurulacak Belediyenin mefa projelerinden yeşilırmak şişişirme projesi ilimiz için büyük bir potansiyeldir. Bizlerde bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirerek faaliyetlerimizi sürdürmek adına çalışmalara hız verdik. Yeşilırmak şişirme projesinin turizme kazandırılması adına Turizm Derneği olarak her türlü katkı ve desteği sağlıyoruz.”Parlayan bir yıldızız.
Amasya tarihi kültürel miras zenginliği ve turizm potonsiyelleri ile  Turizmde parlayan bir yıldızdır diyen Güngör Duran; Kalkınma planlarına göre bizim artık şu andaki Turizm yatak kapasitemizin on binlere çıkması öngörülüyor. Bizler bunu sağlıklı bir şekilde planlayarak geleceğe emin adımlarla ilerlememiz gerekmektedir.” dedi.
Amasya büyük bir değer ilimizdeki turizm yatırımlarını daha kalıcı ve daha verimli bir hale getirebilmemiz için kazan kazan mantığıyla ve ele ele vererek faaliyetler ortaya koyulması gerektiğine vurgu yapan Amasya turizm derneği başkanı Güngör Duran; “Biliyorsunuz ki Amasya büyük bir değer. Bu değeri tanıtmak ve pazarlamak için herkes taşın altına elini sokmalıdır. Bizler bu doğrultuda her türlü çalışmayı yapıyor ve çalışmaya da devam edeceğiz. Tabi bizim çabamız tek başına yeterli değil. Bu işin vitrin kısmında ve ürün kısmında yer alanlara daha büyük işler düşmektedir. İşte tüm paydaşların bir arada birlik ve beraberlik içerisinde ve ortak paydada buluşarak, en önemlisi de karşılıklı fedakârlıkla Amasya turizmi canlandıracağız” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle