logo

reklam

AMASYA ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

Amasya Üniversitesinde 2018-2019 öğretim yılı sonunda mezun olan son sınıf öğrencileri eğitimlerinin ardından mezuniyet diploması almanın sevincini aileleriyle birlikte yaşıyorlar.
Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, “Mezuniyet ilim hocasından alınan izindir. Her bir mezuniyet bir dönemin bitişini, ancak daha ileri bir hedefin de başlangıcını ifade eder. Dolayısıyla mezuniyet bir anlamda yetkinliktir. Bu yetkinlik şahıstan başlayarak topluma ve evrensele doğru genişleyen bir dairenin başlangıcını ifade eder. Aklın, duyguların bir potada birleştiği mekândan, filizlenmek için toprağa atılan tohumlar gibi başlangıç öyküsünün küçük bir parçasıdır bu yetkinlik. Bizler Üniversite olarak özgüvenleri yüksek, insan ilişkilerinde başarılı, mesleki donanım sahibi, araştırmacı bir ruha sahip, sorumluluk üstlenen ve sorumluluklarının gereğini yerine getiren, aynı çatı altında farklılıklarını zenginlik olarak algılayan mutlu bireyler yetiştirmeye çalışıyoruz.” dedi.
Mezun olan öğrencilere seslenen Orbay, “Hayat mezuniyet kabul etmeyecek kadar keskin kurallara sahiptir. Hayattan mezun olmak hayatın sonunu hazırlamaktır. Sizler bizden bir anahtar aldınız. Bu anahtarı kullanabilir ve geliştirebilirseniz bu anahtar sihirli hale gelir ve karşınıza çıkacak olan bütün kapıları açar. Eğer onu kullanmazsanız kısa zamanda paslanır gider. Unutmayın ki, başta sizler, aileniz, hocalarınız ve gelecekte sizinle hayatı kesişecek olan nice insanlar elinizdeki bu sihirli anahtarı yerli yerinde kullanmanızı beklemektedir” dedi.
Programın sonunda bütün mezunlar hep birlikte kep fırlattı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle