logo

reklam

Amasya Üniversitesi’ne birincilik ödülü

TÜBİTAK, TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen programda “Eğitim” Kategorisinde Amasya Üniversitesi Türkiye birincisi oldu. Amasya Üniversitesi ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı.
TEKNOFEST İstanbul kapsamında bu yıl düzenlenen 19 yarışmaya, 122 ülke ve Türkiye’nin 81 ilinden toplam 17 bin 373 takım ve 50 bin yarışmacı başvurdu. Yarışmaların finallerinde ise yaklaşık 2 bin takım ve 10 bin finalist mücadele etti. Yarışmalarda takımlara 4 milyon değerinde malzeme desteği sağlanırken, dereceye girenlere ise 3 milyon liranın üzerinde ödül dağıtılacak.
Ayrıca, “Üniversite Öğrencileri Araştırma ve Proje Yarışması” kapsamında “Akıllı Şehirler ve Ulaşım”, “Bilgi ve İletişim Teknolojileri”, “Eğitim”, “Enerji ve Çevre”, “Gıda ve Tarım”, “Makina İmalatı ve Otomotiv”, “Sağlık”, “Savunma, Uzay ve Havacılık”, “Sosyal Yenilikçilik ve Girişimcilik” kategorilerinde derece alan yarışmacılar da ödüllerine kavuştu.
Amasya Üniversitesi’nden; TEKNOFEST kapsamında düzenlenen “Eğitim” katogorisine “Otizm Spekturm Bozukluğuna” yönelik Artırılmış Gerçeklik Uygulaması” isimli bilimsilaraştırma projesiyle birincilik ödülü aldı. Proje danışmanlığını yapan Dr. Öğretim üyesi Mehmet Kara’da danışmanlık ödülüne layık görüldü.
“Otizm Spekturm Bozukluğuna” yönelik Artırılmış Gerçeklik Uygulaması” projesiyle “Eğitim” katogorisinde Türkiye birinciliğini alan Amasya Ünevirsetisi proje ekibinde üniversite öğrencilerinden Ekrem Hamza Canbağ, Muhammed Murat Gümüş ve Mustafa Yazıcı yer aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğitim” Kategorisinde Türkiye birincisi olan Amasya Üniversitesi Öğrencisilerini ve proje danışmanını tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle