logo

reklam

Amasya Valisi ÇOMAKTEKİN ENGELLİ ÖĞRENCİLERE MORAL VERDİ

vali öğrenciAmasya Valisi ÇOMAKTEKİN
ENGELLİ ÖĞRENCİLERE MORAL VERDİ
Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, ”Toplumun en zayıf halkasını oluşturan engellilere sahip çıkmak, eğitim imkânlarından en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamak bizlerin asli görevidir. Ayrıca sosyal devlet anlayışı da bunu gerektirir. Geleceğimizin bir parçası olan bu yavrularımızın en iyi şekilde eğitim almalarını sağlayarak, hep birlikte bu çocuklarımıza, daha çok sevgi göstererek, topluma kazandırmalıyız.” dedi.
Vali Çomaktekin beraberinde İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş ile birlikte engelli öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü Lokman Hekim İşitme Engelliler Ortaokulu ile Osman Yıldırım Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezini ziyaret etti.
Engellilerin eğitimlerinden geri kalmaması için her türlü çabayı gösterdiklerini belirten Vali Çomaktekin, “Bu çocuklarımıza acımak, onlara bakarak duygulanmak soruna çözüm getirmez. Önemli olan onları eğitmek ve topluma kazandırmaktır. Unutulmamalıdır ki engelli olmak kaderse, engelleri yıkmak da azimdir” dedi.
Çomaktekin, sosyal devletin gereği olarak görevlerinin engellilerin önündeki engelleri yıkmak olduğunu ifade ederek amaçlarının engellilere verdikleri eğitimle onları topluma kazandırmak olduğunu kaydetti.
Aldıkları eğitimle engellilerin hayatında çok şeyin değiştiğini vurgulayan Vali İbrahim Halil Çomaktekin, “Ufak dokunuşların bile onların hayatındaki karşılığı çok büyüktür. Herkesin bir engelli adayı olduğu unutulmamalıdır. Engelli çocuklarımızın toplumsal hayata uyumu, katılım sağlamaları ve hayat standartlarının yükseltilmesi çağdaş ve modern anlayışın gereğidir. Bu çocuklarımızın eğitilmesi ve hayata hazırlanması noktasında fedakar öğretmenlerimiz her türlü katkıyı veriyorlar. Fedakar öğretmenlerimize ve ailelerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“GENÇLERİMİZ GELECEĞİMİZDİR”
Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Eğitime önem veriyoruz. Eğitimin her kademesinde kalitenin yükselmesi için elimizdeki imkânlar ölçüsünde yardımcı olmaya çalışacağız. Eğitime yapılan yatırım geleceğimize yapılan bir yatırımdır. dedi.
75. Yıl İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Bayezıt İlkokulu Sınıf Öğretmeni Meltem Emiroğlu ve beraberindeki öğrenciler Vali İ. Halil Çomaktekin’i ziyaret etti.
Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “Sizler bu ülkenin geleceğisiniz! Sizlerin alacağı iyi bir eğitim, bizi ülke olarak daima ileriye taşıyacaktır. Vatana ve millete faydalı insan olmanız için çok çalışmalısınız. Artık ülkemiz her alanda büyük atılımlar yapıyor. Devletimiz, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimine büyük önem veriyor. İyi bir eğitim alarak sizlerin donanımlı yetişmesi, ileride sizlerin iyi bir meslek sahibi olmanızı sağlayacaktır. Devletin temsilcileri olarak bizlerde her zaman sizlerin yanında olacağız” dedi.
Öğrencilerle hedefleri, aktüalite, spor, sosyal faaliyet alanlarında ki görüşlerini alarak tek tek ilgilenen Vali Çomaktekin, Çocukların geleceğin teminatı olduğunu belirterek, “onlar biz ne verirsek onu alır ve hayatında uygular. O yüzden bize düşen onları hem ailelerine hem topluma hayırlı birer birey olarak yetiştirmektir. Bu konuda hepimize sorumluluk düşüyor” diye konuştu.

Share
878 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle