logo

reklam
03 Ağustos 2016

Amasya Valisi Salih Işık, İl Genel Meclisini Ziyaret Etti

vali il genelAmasya Valisi Salih Işık, İl Genel Meclisini Ziyaret Etti
Işık; milletin irfanı, feraseti ve kendi seçtiği iradesine sahip çıktı
Amasya Valisi Salih Işık, “Milletin iradesine, milletin seçtiğine, Türkiye Cumhuriyetinin anayasası hükümleri çerçevesinde seçilen Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimizin işleyişine müdahale etmek isteyen üniformalı terörist gurubun müdahalesi ile karşı karşıya kaldık. Ancak milletin irfanı, feraseti ve kendi seçtiği iradesine sahip çıkmasıyla bu süreci atlattık.” dedi.
Vali Salih Işık beraberinde İl Özel İdare Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu ile birlikte Amasya İl Genel Meclisini ziyaret etti. Burada Vali Salih Işık bir konuşma yaparak, meclis çalışmalarını yerinde görmek ve çalışma mekanında meclis üyelerini ziyaret etmek istediklerini ifade etti. Vali Işık; “Bugüne kadar tarımdan içme suyuna, yoldan kanalizasyona, mahalli müşterek çalışmalarda gösterdiğiniz ve bizimde şahit olduğumuz çalışmalarınız için sizlere teşekkür etmek için aranızda bulunuyoruz.
Vali Işık, Devletimizin kılcal damarlarına kadar sızan bu terör örgütünün üniformalı, kravatlı ve cübbeli temsilcilerine hem hak ettikleri cezaya çarptırmak, hem de devletin işleyen sisteminden dışarda bırakmak üzere güvenlik güçlerimiz, adliyemiz yoğun mesai sarf ediyorlar. Bir tek masumun kanına girmekten Allah’a sığınırız. Ancak bu terör örgütü mensuplarını bütün kılcallardan bulup temizlemek bizim boynumuzun borcu. Bu konuda sizlerin de elinden geldiği kadar yardımcı olmanızı istiyoruz. Sizin yardımcı olmanız bizim açımızdan bakıldığında devletin işleyen bir kurumunu devam ettirmektir. Toplantılarınızı, hizmetlerinizi vatandaşa yansıyan kısmıyla yatırımları devam ettirme noktasında yapacağınız çalışmalar ile bizlere yardımcı oldunuz demektir. Başka bir beklentimiz yoktur. dedi.

“ALMIŞ OLDUĞUNUZ KARARLAR AMASYAMIZIN GELECEĞİNE BÜYÜK KATKILAR SAĞLAYACAKTIR”
Konuşmasının devamında demokrasilerde temel karar verici mekanizmaların seçilmişler olduğunu söyleyen Vali Salih Işık “Sizin yapmış olduğunuz hizmetlerin de Amasya ilimiz açısından, kalkınmamız açısından önem taşıdığını belirtmek istiyorum. Yapmış olduğunuz toplantılarda almış olduğunuz kararlar inşallah Amasya’mızın geleceğine önemli katkılar sağlayacaktır. Bizler de yönetim olarak, idari organlar olarak bu kararların en güzel şekilde uygulanması için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Demokrasilerde temel karar verici mekanizmalar seçilmişlerdir. Yani bir ülkenin, bir ilin geleceğine karar veren insanlar seçilmiş olan insanlardır. Bizler yönetim olarak, seçilmişlerin vermiş oldukları kararları en güzel şekilde nasıl uygularız bunun çabası içerisindeyiz. Seçilmişlere danışılmadan alınan kararlar, uygulamaya konulan kararlar hiçbir zaman sağlıklı olmamıştır. Çünkü bunların karşılığını vatandaşta tam olarak bulamazsınız. Sadece kapalı kapılar ardında alınan kararlarla vatandaşlarımızı yönetmek sağlıklı bir usul değildir ve bunun sıkıntılarını geçmişte yaşadık. Şimdi sevindirici olan şu ki; artık seçilmişlerin iradesi atanmışların iradesinin üzerinde. Bunu özellikle belirtmek isterim” şeklinde konuştu.
Amasya İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıttır ise Vali Salih Işık’ın ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, Amasya İl Genel Meclisi’nin parti ayrımı gözetmeksizin, tüm meclis üyeleri ile birlikte, beraberlik örneği sergilediğinin altını çizdi. Çıttır, Amasyada ki kamu kurum ve kuruluşlarının çalışmaları ile köy ve ilçelerdeki yatırımlarda ortak kararlar alarak çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Share
549 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle