logo

reklam

Amasya ve Başkan Sarı, Ulusal Basın’da

Amasya ve Başkan Sarı, Ulusal Basın’da
Sarı; bizi birlik içerisinde hizmet etmek kurtaracak
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Demokratik ve çağdaş toplumların vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, toplumun aydınlanmasında ve bilgilendirilmesinde önemli bir rol üstelenmektedir. Vatandaşların bilgi edinme ve haber alma ihtiyacının karşılanmasında basın özgürlüğü, demokrasinin temel taşıdır.” dedi.
Başkan Mehmet Sarı, geçtiğimiz ay sonunda Ulusal Basın temsilcilerini Amasya’da konuk etmiş ve onlarla sohbetinde Amasya’yı ve 6 aylık çalışmaları hakkında bilgilendirmişti.
Hürriyet Gazetesi gazeteci yazarlarından Tülay Demir Oktay’ın roportajı geçtiğim gün yayınlandı. Geniş bir şekilde yayınlanan roportaj başta Amasya’da olduğu gibi Amasya dışındaki Amasyalılar tarafından büyük bir ilgi ile takip edildi.
YENİ BİR DÖNEM BAŞLADI
Amasya’da kendileri ile birlikte yeni bir dönemin başladığını ifade eden Başkan Mehmet Sarı, tüm kurum ve kuruluşlarla Amasya’yı çok daha ileri noktalara götüreceklerini vurguladı. Sarı, “Biz bütün kurum ve kuruluşlarla, yeni konseptte, yeni süreçte birlik içerisinde Amasya’yı daha iyi noktalara götürmeye gayret ediyoruz. Atanmışlar, seçilmişler fark etmiyor, bizi birlik içerisinde hizmet etmek kurtaracak” diye konuştu.
BASINA TEŞEKKÜR
Ulusal basın mensuplarına Amasya’ya gazetelerinde yer verdiği için teşekkür eden Sarı, kendilerini Amasya’da daha sık misafir etmek istediklerini ifade ederek, “Sizleri güzel kentimiz, huzur kentimiz, gülen kentimiz, tarih ve insanın buluştuğu kentimiz Amasya’ya her zaman bekliyorum” dedi.
Sarı, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması ve kamuoyu oluşturulması gibi birçok önemli görev ve sorumluluklar üstlenmektedir. Kamuoyunu objektif ve gerçekleri yansıtarak aydınlatma, eleştiride bulunma, halkı bilinçlendirme gibi önemli bir kamu hizmetinde bulunan basın çalışanları, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması ve kamuoyu oluşturulması gibi önemli görev ve sorumluluk üstlenmektedir. Basın bir toplumun sesi, gözü, kulağı ve aynasıdır. Şehrin gelişmesinde basın mensuplarının yaptığı haberlerinin katkısının büyüktür. O nedenle basın çalışanları bizim için çok değerlidir.”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.