logo

reklam

AMASYA ZİRAAT ODASINDAN VATANA SALEMET, TOPRAĞA BEREKET DUASI

Amasya Ziraat Odası Başkanı Mehmet Baş
Türk gittiği her yere barış götürerek barış güvercini olmuştur
Türkiye’nin en geniş kapsamlı sınır ötesi operasyonu olan Afrin’de Türkiye Cumhuriyetinin bekası adına mücadele eden kahraman askerler ile birlikte yağış bakımından kurak geçirdiğimiz kış mevsiminin bereketlenmesi Amasya Ziraat Odası Başkanlığınca organize edilen “Toprağımıza Bereket ve vatanımıza Selamet” duası okundu.
Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Türk askerinin başarısına yönelik Amasya Ziraat Odası Başkanı Mehmet Baş’ın organizesinde buluşan vali Dr. Osman Varol, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Tugay Komutanı Tank Kurmay Albay Zafer Uğur, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, İl Jandarma Komutanı J. Albay Selami Akşit, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı İsa Köse, muhtarlar ve diğer kurum ve kuruluş temsilcileri birlikte fetih duası ettiler. Aynı zamanda yağış bakımından kurak geçirdiğimiz kış mevsiminin bereketlenmesi için de bereket duası okundu.

AFRİNDE GEREKEN CEVAP VERİLİYOR
Türk askerinin yanında olduklarını ifade eden Amasya Ziraat Odası Başkanı Mehmet Baş, “Tarihler boyu kahramanlıkları ile nam salmış yüce Türk milletinin evlatları, savaşta şahin, barışta ise gittiği yerlere huzur ve barış götürerek barış güvercini olmuştur. Yüzyıllar boyu Anadolu toprakları üzerinde oynanan Bizans oyunlarına, Batı’nın emperyalist düşüncelerine, yiğit Türk milleti, Malazgirt’te, İstanbul’un fethinde, Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da, 15 Temmuz’da izin vermemiş ve yumruğunu indirmiştir. Kendi emelleri için YPG-PYD, PKK, DAEŞ ve FETÖ gibi terör örgütlerini silahlandırıp üzerimize salan Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği gibi emperyalist devletlere ve içindeki işbirlikçilerine de Türk milleti, askeri ve hükümeti ile gereken cevabı verecektir” şeklinde konuştu.

Yeraltında olan tohum şu an can çekişiyor
Amasya Ziraat Odası Başkanı Mehmet Baş, son 67 yılın en kurak dönemini yaşadıklarını belirterek, “Malum bizim bölgemizin temel geçim kaynağı bu topraktandır. Dünyanın en kaliteli en bereketli topraklarına sahibiz. Bu sene içinde ne sonbaharı gördük ne de kışı gördük. Allah’ın takdiri, hikmeti. Yeraltında olan tohum şuan can çekişiyor. Bozulma noktasına gelmiştir” dedi.
Baş, kuraklığın kıtlığa dönüşmemesi gerektiğini belirterek, “Ürünler hala tohumlar, yeşermemiştir. Hala bekliyor tohum. Kuraklık olursa açlık olur” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle