logo

reklam

Amasya’da 15 Temmuz hazırlıkları başladı.

“15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla düzenlenecek etkinliklerin programı belli oldu.
Valilikten yapılan açıklamaya göre, etkinlikler
bugün başlıyor.15 Temmuz Şehit Aileleri ve Gazi ziyaretleri  bugün gerçekleşeçek. Cumartesi günü akşam Aile Sosyal Politikalar İl müdürlüğünce Valilik bahçesinde düzenlenen ,tüm şehit yakını ve gaziler onuruna yemek verilecektir.Etkinliklerin üçüncü günü , Pazar günü ise Şehitlik ziyereti ve Demokrasi Şehidi Ahmet Özsoy’un ailesi ziyaret edilecek.
Şehitlerimizin ruhu için “Mevlid-i Şerif ile Kur’an-ı Kerim Ziyafeti Programı” düzenlenecek. Program ertesinde halk tarafından okunan hatmi şeriflerin duaları edilecek.

Demokrasi yürüyüşü yapılacak

Pazar akşamı saat 20:30 da istasyon Köprüden başlayıp,Yavuz Selim meydanına kadar “Demokrasi yürüyüşü” yapılacaktır.
Aynı akşam yürüyüşten sonra Sultan Selim meydanında ’15 Temmuz Konulu’ sinevizyon gösterimi yapılacaktır.Yatsı namazı birlikte icra edilecek Kuran-ı Kerim tilaveti,ilahiler ve dualar edilecektir.Tören kapsamında saat 00:13’den itaberen bütün camilerde sâla okutulacaktır.Etkinlikler  sabaha kadar devam etmiş olup,protokolünde katılımıyla  namazı halkla birlikte   Meydanda toplu olarak kılınacaktır.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.