logo

reklam

Amasya’da Bir İlk

AMASYA İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Amasya Üniversitesi Şerefettin Sabuncuoğlu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyo Vascüler Cerrahi Merkezinde ilk koroner bypass ameliyatı başarı ile gerçekleştirildi.
Amasya il genelindeki hastaneler içinde ilk olma özelliğini taşıyan operasyonu icra eden ekibi ve hastane başhekimini kutlayan Amasya İl Sağlık İl müdürü Öner Nergiz, bu alanda Amasya ve tüm bölge halkına hizmet verileceğini ifade etti.
Nergiz, ayrıca hastane olarak ilk bypass ameliyatını gerçekleştirmenin heyecan ve mutluluğunu yaşadıklarını vurgu yaparak, bypass ameliyatı olacak hastalarında dışa bağımlılıktan kurtulmuş olduğunu söyledi.
Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen ilk açık kalp ameliyatı Hastanenin koordinatör hastanesi olan Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Cemal Levent Birincioğlu, Doç. Dr. Gökhan Lafçı, Doç. Dr. Nevriye Salman, Uzm. Dr. Doğan Sert ve ekibi ile birlikte Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi uzmanlarından Opr. Dr. Serdar Badem tarafından gerçekleştirdi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.