logo

reklam

AMASYA’da EMNİYET HABERLERİ

emniyet haberleriPolis Huzur Operasyonunda
Amasya İl Emniyet müdürlüğüne bağlı tüm birim müdürlüklerine bağlı ekiplerce yürütülen eş zamanlı Huzur operasyonunda değişik suçlardan aranan 10 kişi gözaltına alınırken, tarafik ekiplerince kurallara uymayan 20 araç sürücüsüne 19 bin 665 lira para cezası uygulandı.
Amasya İl Emniyet müdürlüğünce Amasya il genelinde umuma açık park, bahçe, metruk binalar, kafe, bar ve gazinolara yöneliki ile cadde ve kavşaklarda kişiler ve araçlar üzerine arama yaptı. Amasya İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay’ın yönettiği Huzur Operasyonu’na 500’ü aşkın polisin katıldığı operasyona, Asayiş Şube Müdürlüğü, motosikletli yunus timleri, trafik polisleri ve devriye ekipler destek verdi. Operasyonda şüpheli görünen kişiler durduruldu; üst araması ve kimlik sorgusu yapıldı. Trafik polisleri de yolda şüpheli gördükleri araçlarda arama yaptı.
Son dönemde ülke genelinde meydana gelen çeşitli bomba ve terör olaylarından sonra polis tüm ülkede olduğu gibi Amasya’da da uygulamalarını arttırdı. Amasya’nın özellikle giriş noktalarında arttırılan uygulamalar, vatandaşa da güven verirken; rutin olan bu uygulamaların vatandaşlarının huzur ve güveni için devam edeceği ifade edildi.
Amasya İl Emniyet müdürlüğünden konu ile ilgili yapılan açıklamada; toplam 87 iş yeri denetlenmiş, 2 iş yerine işlem yapılmış, 317 aracın denetimi yapılmış, 20 araç ve sürücüsüne toplam 19 bin 665 lira cezai işlem uygulanmış, 5 araç trafikten men edilmiş, bin 499 şahsın GBT sorgusu yapılmış, haklarında yakalama emri bulunan 9 şahıs yakalanarak gerekli işlemler yapılmış, ayrıca uygulama esnasında 10 gr kubar esrar yakalanarak Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak suçundan, 1 adet muşta yakalanarak 6136 S.K.M. suçundan gerekli adli işlemler başlatıldığı bildirildi.

Ayakkabı Kutusu Panik Yaşat
Amasya’nın en işlek yaya kaldırımlarının bulunduğu Mustafa Kemal Paşa caddesindeki yaya kaldırımı üzerine bırakılan bir ayakkabı kutusu Amasya polisini alrma geçirdi.
Mustafa Kemalb Paşa caddesi üzerindeki bir banka şubesinin bulunduğu mevkide ayakkabı kutusunu gören çevre işyeri sahipleri tarafından polise bilgi verilmesi üzerine, Amasya polisi alrma geçti. Polis kısa süre içerisinde olay mahalline gelerek çevrede geniş kapsamlı güvenlik çemberi oluşturdu. Bomba imha ekiplerinin gelmesi ile birlikte başlatılan çalışma sonucunda, ayakkabı kutulu künye ile patlatıldı. Patlatma sonucunda ayakkabı kutusunun boş olduğu tesbit edildi.

Terör ve Asker Firarisi Yakalandı

Amasya Polisinin gizli olarak yürüttüğü bir operasyon sonucu terör örgütü mensubu olduğu iddia edilen ve aynı zamanda asker firarisi bir kişi yakalandı.
Amasya Polisi Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Amasya Cumhuriyet Başsavcığı talimatları doğrultusunda; Ağrı’da terör örgütü ne katılmak üzere Polis tarafından gözaltına alınan ve ifadesinde akrabası R.Ç. nin asker firarisi olduğunu ve terör örgütü PKK ya katıldığını ve daha sonra akrabası olanan R.Ç nin kaçarak Amasya’ya gidip bir inşatta çalıştığını belirttti. Yapılmakta olan soruşturmaya esas olmak üzere, Amasya polisi harekete geçti. Kısa süre içerisinde gözaltına alınan R.Ç. nin ikametgahında yıpalan aramada R.Ç’nin fotoğrafı yapıştırılmış kardeşi S.Ç’ye ait nüfus cüzdanı, R.Ç adına düzenlenmiş erbaş kimlik kartı, 1 adet 7,65 mm çapında ruhsatsız tabanca, tabancaya ait şarşör ve örgütsel döküman ele geçirildi. R.Ç. nin askeri firari olması nedeni ile İl Jandarma Komutanlığı görevlilerine teslim edildiği ve olayla ilgili geniş kapsamlı soruşturmanın ve araştırmanın devam ettiği öğrenildi.

Kaçak Kazıya Gözaltı
Amasya’da bir evin bahçesinde kaçak tarihi eser arıyan biri kadın olmak üzere 3 kişi suç üstü yakalandı.
Amasya Kaçakçılık ve Organise Suçlarla Şube Müdürlüğü ekiplerinin aldığı bir ihbarı değerlendirmesi sonucu Gökmedrese mahallesinde bir boş evin bahçesinde kazı yapıldığı bilgisine ulaştı. Bilgiyi suratli bir şekilde değerlendiren Amasya Polisi sözkonusu adrese yaptığı operasyon sonucunda kaçak kazı yapan T.K.,(32) adlı kadın ile, R.G.A. (45) ve S.B.K.’yı (23) suçüstü yakalayarak gözaltına aldı. Kazı esnasında kullanılan aletlere el konuldu. kaçak kazı ile ilgili geniş çaplı soruşturmanın başlatıldığı öğrenildi.

Mahkumlar kaçtı
Amasya Gümüşhacıköy ilçesi yarı açık cezaevinden iki mahkum firar etti.
Gümüşhacıköy ilçesi yarı açık cezaevinde geçtiğimiz sabah yapılan sayımda iki kişinin eksik olduğunun tespit edilmesi sonucu yapılan araştırmada Serkan Ç. ve Kemal G. adlı iki mahkumun firar ettiği tespit edildi. Firari iki mahkimin yakalanması için geniş çaplı operasyonların başlatıldığı öğrenilirken, ayrıca Gümüşhacıköy ilçesi yarı açık cezaevinde de Cumhuriyet Savcılığı tarafından idari soruşturmanın başlatıldığı öğrenildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle