logo

reklam

Amasya’da İhracat ve İthalatta Artış Yaşandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Samsun Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre Nisan ayında Amasya da ihracat yüzde 16.3, ithalat ise yüzde 3.6 arttı.
Yapılan açıklamaya göre Amasya ihracat ve ithalat veriler şöyle: 2018 yılı Nisan ayında 7.73 milyon dolar değerendi ihracat gerçekleştiği belirtilerek, ihracat değereninin 2017 yılı Nisan ayına göre yüzde 16.3 artış göstererek 6.64 milyon dolar değerine yükseldiği belirtildi.
2018 yılı Nisan ayı itibariyle Amasya ilinde 2.75 milyon dolar deiğerinde ithalat gerçekleştirilidiği belirtilen açıklamada İthalat değerenin 2017 yılı Nisan ayına göre yüzde 3.6 artış göstererek 2.65 milyon dolar değerine ulaştığı bildirildi.
Amasya’dan en fazla ihracatın İngiltere’ye gerçekleştiği belirtilen Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2018 yılı Nisan ayında 1.5 milyon dolar ile İngiltere’ye gerçekleşen ihracatta İngiltere’yi 1.4 milyon dolar ile İspanya ve 1.3 milyon dolar ile Almanya izledi.
Amasya’da en fazla inhatkatın Estonya’dan gerçekleştirildi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2018 yılı Nisan ayında 0.6 milyon dolar ile Estonya birinci sırada yer alırken bu ülkeyi 0.5 milyon dolar ile İtalya ve 0.4 milyon dolar ile Çin izledi.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Amasya ilinden yapılan ihracat içerisinde en büyük payı örülmemiş giyim eşyası ve aksesuar ürünleri aldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle