logo

reklam

Amasya’da seçim için tedbirler alındı

Amasya valisi Dr. Osman Varol, “Valilik olarak en önemli görevimiz vatandaşımızın hür iradesinin sandığa yansımasını sağlamak” dedi.
Vali Varol, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde alınması gereken güvenlik tedbirlerini görüşmek üzere bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin Amasya’da huzur, güven ortamında sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla seçim öncesi, seçim günü ve seçim sonrasına yönelik alınması gereken tedbirler görüşüldü.
Vali Dr. Osman Varol, Yüksek Seçim Kurulu tarafından alınan kararlar ve emirler doğrultusunda gerçekleştirilen bir demokrasi şöleni olduğunu belirterek, görevlerinin seçim güvenliği için etkin kararlar alarak, herhangi bir asayiş sorununa yol açmamak olduğunu söyledi.
Demokrasi şölenine gölge düşürebilecek bir yaklaşımın ve davranışın kabul edilemeyeceğini belirten Vali Varol, seçim süreci içinde siyasi faaliyetlerin gerçekleşmesi konusunda arzu edilen demokratik ortamın sağlanması hususunda mülki makamların yardımcı olması gerektiğini ifade etti.
Vali Varol, “Seçimle ilgili kanunların, Yüksek Seçim Kurulu ile il ve ilçe seçim kurullarının almış olduğu kararlarda, bizleri ilgilendiren hususlar titizlikle yerine getirilecektir. Ayrıca, seçim kurullarının mülki makamlardan olabilecek talepleri de bütün imkânlar seferber edilmek suretiyle karşılanacak ve yardımcı olunacaktır” diye konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.