logo

reklam

Amasya’dan 2 Kişi Gözaltında

polis30 İlde “Hayali İhracat” Operasyonu
Amasya’dan 2 Kişi Gözaltında
2013 yılından itibaren hayali ihracat yaptığını iddia edilen iş adamlarına İstanbul Emniyet merkezli Amasya’nın da içinde yer aldığı 30 ilde operasyon yaptı. İstansbul’dan gelen Emniyet görevlilerince Amasya’da operasyon kapsamında 2 kişi gözaltına alınarak İstanbul’a götürüldü.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin dün sabah saatlerinde yaptığı operasyonun detayları belli oldu.
Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 2013 yılından beri Amasya’nın da içinde yer aldığı 30 ilde fiziki ve teknik takiple izlediği bir şebekenin sahte belgelerle 12 firma üzerinden hayali ihracat yaptığını belirleyince şüphelilere yönelik operasyon kararı aldı.
İstanbul merkezli operasyonda, Amasya ile birlitkte Tekirdağ, Karabük, Antalya, Kayseri, Ordu, Kastamonu, Şanlıurfa ve İzmir’in aralarında bulunduğu 30 ilde 92 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkartan polis ekipleri eş zamanlı baskınlar düzenledi.
Yapılan baskınlarda İstanbul’da 39 şüpheli gözaltına alınırken, diğer illerden de 10 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda sahte fatura, kaşe ve dijital malzeme ile 2 tabanca ele geçirildi. Polis ekipleri aramaya yaptıkları adreslerde bulunan bazı bilgisayarlara da el koyduğu öğrenildi.
Amasya’da merkezde M.G. ile birlikte bir uzmanıda yakalanarak iki kişinin İstanbul’a götürüldüğü öğrenildi.
Şüpheliler hakkında, ‘Suç işleme amacıyla örgüt kurmak’, ‘Kurulan örgüte üye olmak’, ‘5607 sayılı Kaçakçılık Kanununa Muhalefet’, ‘Resmi belgede sahtecilik’, ‘Özel belgede sahtecilik’ ve ‘Rüşvet’ suçlarından işlem yapılacağı öğrenildi.
Olayla ilgili olarak soruşturmanın devamında birç ok gözaltının olacağı belirtiliyor.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle