logo

reklam

Amasya’dan Haber Turu

Danıştay’dan Andımız kararı
Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, okullarda öğrenci andının okunmasını kaldıran yönetmeliğin iptali istemiyle açılan davayı, davacının ilköğretim çağında çocuğu bulunmadığı gerekçesiyle “ehliyet yönünden” reddeden Daire’nin kararını bozdu. Kararda “Türk vatandaşı olmak yeterlidir” denildi.
Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, öğrenci andının ilköğretim okullarında okunması uygulamasını kaldıran yönetmeliğin iptali istemiyle dava açmak için “Türk vatandaşı” olmanın yeterli olacağına karar verdi.
Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nde değişiklik yapılarak “öğrenci andı” başlıklı 12. madde 2013’te yürürlükten kaldırılmıştı. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, bu yönetmeliğin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştay’da dava açmıştı.

Cezaevi Firarisi Soygunda Yakalandı
Amasya’da Cezaevi firarisi Amasya da otomobil ve motosiklet hırsızlıkları sonucunda polise yakalandı.
Amasya’da geçtiğimiz hafta otomobil ve motosiklet hırsızlık olayları üzerine Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube müdürlüğü ekiplerinin başlattıkları geniş kapsamlı araştırma ve operasyonda, Hırsızlık olaylarını kısa süre önce Gümüşhacıköy Açık İnfaz Kurumundan firar eden İlkay G. (19) olduğu belirlendi. Polis operasyonunda yakalanan hırsız zanlısı İlkay G. Emniyetteki ifadesinde hırsızlık olayalrını kabil ettiği ve pişmanlık yaşadığını söylediği öğrenildi.
3 motosiklet daha çalıp, 1 otomobil ve 1 ev ile bağevini de soyduktan sonra Amasya polisine yakalan İlkay G. Cumhuriyet Savcılığının tutuklama talebi ile sevk edilği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Uyuşutrucu Operasyonunda 2 tutuklama
Amasya’da Narkotik Timlerin bir istihbari bilgilendirmesi sonucu yapmış olduğu geniş çaplı gizli teknik takipde bir apartman dairesinde odanın içine yapılan özel bölmede iklimlendirme sistemi kurarak yetiştirdikleri Hint kenevirinden uyuşturucu üretttikleri iddiasıyla gözaltanı alınan 2 kişi tutuklandı.
Amasya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, 3 aylık teknik takip sonucunda bir apartman dairesine operasyon düzenledi. Dairede bir odaya gizli bölme yapıldığı ve iklimlendirme sistemi kurularak Hint keneviri yetiştirilip, esrar üretildiği belirlendi. Özel bölmeli odada sulama, aydınlatma ve izolasyon sistemi oluşturulduğu görüldü. Olayla ilgili Ahmet K. ve Mustafa T. gözaltına alındı. Gözaltına alınan Ahmet K. ve birlikte hareket ettikleri öne sürülen Mustafa T., emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Cumhuriyet Savclığının tutuklama talebi ile mahkemeye sevk ettiği iki kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Gülen ve Zenne Sokak isimleri Değiştirildi
Amasya’da Gülen ve Zenne sokak isimleri Amasya Belediye Meclisince değiştirildi.
Amasya Belediye Meclisi’nin 2018 yılı Eylül ayı toplantısında Helvacı mahallesinde bulunan Gülen sokak ve Mehmetpaşa Mahallesinde bulunan Zenne sokak isimlerinin mahalle sakinlerinden gelen talep üzerine değiştirildi.
“Zenne” ismi Türk Dil Kurumunda “Tiyatro Orta oyununda veya Karagöz’de kadın giysileri giyip kadın rolünde çıkan erkek oyuncu” anlamı taşıdığından Mehmetpaşa Mahallesinde bulunan “Zenne Sokak” isminin “Hamza Nigari Sokak”, Helvacı Mahallesi “Gülen Sokak” ismininde “İsmail Şirvani Sokak” olarak değiştirilmesi Amasya Belediye Meclisince oy birliği ile kabul edildi.

Yeşilırmak Gezi turu İhaleye Çıkacak
Amasya Belediyesinin vizyon projeleri arasında yer alan Amasya turizmine büyük katkı sağlayacağı öngörülen Yeşilırmak Şişirme Projesi kapsamında yeşilırmak üzerinde gezi turları yapılacak.
Amasya Belediye Meclisi 2018 yılı Eylül ayı meclis toplantısında gündem maddeleri yer alan “Belediye Başkanlığı tarafından tamamlanmakta olan “Sergi ve Müze Binası Lastik Bent ve Yenilenebilir Enerji-Çevre-Peyzaj düzenlenmesi yapımı” işine paralel olarak; Yeşilırmak nehrinin; Başlangıç noktası Lastik Bent Şişirme Alanındaki iskele olmak üzere, İstasyon Köprüye kadar ki güzergah kısımda Turizm amaçlı Kayık Gondol, Saltanat Kayığı vb. araçlar ile Gezi yaptırılması” görüşüldü.
Yeşilırmak nehri üzerinde Turizm amaçlı Kayık Gondol, Saltanat Kayığı vb. araçlar ile Gezi Turları yaptırılması için Güzergah İntifa Hakkının 10 (on) yıl süre ile kiralanması konusunun 5393 sayılı Kanunun 18. maddesi (e) bendi gereğinin uygulanması için Belediye Meclisince Belediye Başkanlığına ve Belediye Encümenine yetki verildi.

Defineciler Yakalandı

Amasya’da izinsiz kazı yapan defineciler, jandarma ekipleri tarafından suçüstü yakalandı.
Amasya’nın Ardıçlar köyünde izinsiz kazı yapıldığı ihbarını alan Amasya Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, yaptıkları operasyonla kazı yapan 6 defineciyi suç aletleri ile birlikte kazı yaparken suçüstü yakaladı.
İzinsiz kazı yaptıkları belirlenen D.E, C.E, A.D.A, O.K, H.K. ve H.Ç isimli şahıslar yapılan operasyonda suç aletleri ile birlikte yakalanarak gözaltına alındılar. Yakalanan şahıslarla birlikte olay mahallinde Kazıda kullanılan patlayıcı düzeneği, dedektör, dinamit lokumu, delici alet, akü, el feneri, kazma ve küreğe de el konuldu.
Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Düğün Konvoyunda Silah Atıldı

Amasya’da düğün konvoyunda araç içerisinden kuru sıkı ile ateş eden bir kişiye idari para cezası uygulandı. Ayrıca adili işlemler başlatıldı.
Amasya da bir düğün konvoyu içerinde bir araçtan havaya silah ile ateş edildiği ihbarı üzerine, polis mobil ekipleri harekete geçti. Konvoy içerisinde tespit edilen araç dur ihtarına uymayarak, düğün konvoyundan ayrılarak polis ile kovalamaca başlattı.
Polis söz konusu araçı Hacılar Meydanı İrfan Özbakır caddesi üzerinde durdurdu. Araçta yapılan aramada silah bulunmadı. Polisin olayı geniş çaplı sorggulaması üzerine kuru sıkı tabanca ile ateş edildiği ve silahı polisden kaçarken attıldığı ifadesi üzerine, polis silahın atıldığı bölgede yaptığı aramada kuru sıkı tabancayı buldu.
Polis düğün konvoyunda havaya kuru sıkı ile ateş eden kişi hakkında idari para cezası ile birlikte yasal işlem başlatırken, polisin dur ihtarına uymayan araç sürücüsünede gerekli ceza tutanağı tanzim edildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle