logo

reklam

AMASYA’dan Haber Turu

son haberlerRektöre Ziyaret
Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcıları Cengiz Kocakaplan ve Sami Özdemir ile Amasya Şube Başkanı Kamul Terzi ve yönetimi ile birlikte, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay’ı makamında ziyüaret etti.
Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcıları Cengiz Kocakaplan, Sendika olarak tüm kamu çalışanlarının özlük hakları ve çalışma ortamlarının iyileştirilmesi için çalıştıklarını belirterek, bu bağlamda ülkemizin eğitim, bilim, sanat ve teknoloji alanındaki faaliyetlerini daha yukarılara çıkarmak için gayret ettiklerini söyledi.
Amasya Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Metin Orbay ise; Sendikaların demokratik yaşamın vazgeçilmez unsurları olduğunu belirterek, üniversite çatısı altında temsilci sayısına bakılmaksızın tüm sendikalara eşit mesafede durduklarını söyledi. Orbay sendikalı sendikasız ayrımı yapmaksızın tüm personele açık, şeffaf, denetlenebilir yönetim anlayışıyla yaklaşıldığını bildirdi.

Kızılay’dan Valiye Ziyaret
Kızılay Genel Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık, Amasya ile ibirlikte Çorum, Samsun, Tokat, Sinop ve Kastamonu illerinin Kızılay Şube Başkanlarının katılımıyla gerçekleşen bölge toplantısı için Amsaya’ya geldi.

Kızılay Genel Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık ve beraberindeki Kızılay Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Can, Kızılay Yönetim Kurulu Üyeleri İ. Hakkı Turunç, Naci Yorulmaz ve Kızılay Amasya Şube Başkanı Namık Kitapçı Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin’i valilik makamında ziyaret etti.
Vali Çomaktekin, Kızılay’ın faaliyetlerini yakından takip edip desteklediğini vurguladı.
Türkiye’de çok önemli bir yere sahip olan sivil toplum kuruluşlarının başında Türk Kızılayı’nın geldiğine işaret eden Çomaktekin, şunları kaydetti:
“Amasyalılar hayırseverlik konusunda Türkiye’de marka. Kızılay Amasya şubesi de diğer şubelere göre önde gelen şubeler arasında yer alıyor. Türk Kızılayı’nın ulusal ve uluslararası düzeyde yaptığı yardım faaliyetleri ile tüm dünyanın takdirini kazandığını ifade ederek, zor gününde milletimizin ve tüm yardıma muhtaç toplumların yanında yer alan Kızılay yöneticilerine teşekkür etti. Kızılay, yurtiçi ve yurtdışında ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek veriyor.”
Kızılay Genel Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık ise içerisinde Amasya’nın da yer aldığı bölge toplantısına katılmak üzere Amasya’da bulunduklarını belirterek, Amasya, Çorum, Samsun, Tokat, Sinop ve Kastamonu illerinin Kızılay Şube Başkanlarının katılımıyla yaptıkları toplantının oldukça verimli geçtiğini ifade etti. Amasya’nın tarihi yapısını da oldukça beğendiklerini söyleyen Kızılay Genel Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık, Vali Çomaktekin’e Kızılay’a verdiği destekten ötürü teşekkür plaketi takdim ederken, Vali Çomaktekin de misafirine Amasya tablosu hediye etti.

AMASYA’DAN SUR’A DOSTLUK ELİ
Amasya’dan Diyarbakır Sur ilçesinde törer mağduru halka dostluk eli uzandı. Amasya İHH ve Özgür Der temsilciliklerinin organizesinde gerçekleşen insani yardımlara Amasya halkı büyük bir ilgi gösteriyor.
ürkiye ve tüm İslam coğrafyaları bazındaki mazlum ve mağdur halka olan desteği artarak ve kesintisiz devam ettiren İHH ve Özgür Der’den yapılan açıklamada, Şu ana kadar Suriye içindeki mağdur halka 42 tır insani yardım malzemesi gönderen İHH Amasya Temsilciliği, Amasya halkının yoğun teveccühü ile yapılan bağışları değerlendirerek, Amasya içindeki yetimler ve muhacirlere olan maddi ve manevi desteklerini de kesintisiz sürdürüldüğü bildirildi.
İHH ve Özgür Der’den ortak yapılan açıklamada; 7 Haziran Seçiminden sonra tekrar başlayan PKK terörünün mağdur ettiği Kürt halkını da unutmayan İHH Amasya Temsilciliği, maddi ve manevi destek faaliyetleri kapsamında Diyarbakır Sur İlçesinde mağdur olan halka, Amasya adına dostluk elini uzattı.
PKK’nın terör faaliyetleri nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan Diyarbakır İli Sur İlçesi halkına Türkiye’nin her yanından maddi ve manevi destek çabaları devam ediyordu.
Türkiye çapında İHH’nın, Diyarbakır’da ise Başta aralarında Özgür-Der Diyarbakır şubesininde bulunduğu İslami STK’lar Platformunun organizasyonu ile Sur halkına yapılan yardım kervanına Amasya’da katıldı.
Mazlum Sur halkına maddi ve manevi destek olunması amacıyla, İHH ve Özgür-Der Amasya Temsilciliğinin organizasyonuyla, Amasya’da faaliyet gösteren Bakraç Firmasınca bağışlanan 1300 kg peynir Sur’a gönderildi.
17 kiloluk teneke kutularda gönderilen peynirler, Diyarbakır’da faaliyet gösteren İslami STK’lar aracılığı ile Sur’daki evlerini terk etmek zorunda kaldıkları için mağdur olan 130 aileye ulaştırıldı.
Amasya İHH’nın en yakından başlayıp en uzağa kadar uzanan dostluk ve yardım eli, ihtiyaç duyulan her yere ulaşmaya devam edeceği bildirildi.

Karanlık Dosyalar Aydınlanıyor
Amasya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri karanlık dosyaları birerer birer aydınlatıyor.
Amasya İlamat ve İnfaz Bürosunca Çocuğun Nitelikli Cinsel İstismarı suçundan 15 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan Ayhan Y. uzun süreden beri aranıyordu. Asayiş Şube Müdürlüğü Ayhan Y. nin yakalanması için geniş kapsamlı bir çalışma başlattı. Edinilen istihbari bilgilerin değerlendirilmesi sonucu Kastamonu ile İnebolu ilçesinde çalıştığı bilgisine ulaştı.
Kasatmonu Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucu Ayhan Y. gözaltına alındı. Kastamonu da çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Polis memuru alımı ön başvuru süresi uzatıldı
Emniyet Genel Müdürlüğünce, 4 bin erkek polis memuru adayı alımının ön başvuru süresi uzatıldı
Emniyet Genel Müdürlüğünce, özel harekat branşlı 4 bin erkek polis memuru adayı alımı için ön başvuru süresi 10 Mart Perşembe gününe kadar uzatıldı.
Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) 17’inci dönem polis meslek eğitimi için özel harekat branşlı 4 bin erkek polis memuru adayı alımı için ön başvuru süresi 10 Mart Perşembe gününe kadar uzatıldı. Daha önce yapılan açıklamada, başvuruların bugün sona ereceği duyurulmuştu.
Adaylar “www.pa.edu.tr​” internet sitesinden, şartları öğrenebilecek ve başvurularını on-line olarak gerçekleştirilebilecek.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle