logo

reklam

Amasya’dan Haber Turu

HABER TURUHayvan hırsızlığında 2 Tutuklama
AMASYA ve çevresinde artan büyük baş hayvan hırsızlımları sonucunda, Suluova Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan oop;erasyonda gözaltına alınan 6 kişiden iki kişi tutuklandı. 2 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
Suluova Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan büyükbaş hayvan hırsızlığı operasyonunda Jandarmanın eş zamanlı Amasya ve Suluova yaptığı operasyonda 4 kişi Suluova ve 2 kişi Amasya merkezden olmak üzere 6 kişi gözaltına alınmış gözaltına alınan 6 kişden kiki jandarmadaki ifadelerinden sonra Suluova Cumhuriyet Başsavcısının talimatı sonucu serbest bırakıldı. ‘ kişi adliyiye sevk edildi. Adliyede mahkemeye sevk edilen 4 kişiden A.D. ve C.A. çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. O.K. ile M.E. de adli kontrolle serbest kaldı.
Bua arada Jandarmanın 6 adretste düzenlediği eş zamanlı operasyonda Operasyon kapsamında şüphelilere ait ahır, ev ve araçlarda yapılan aramada 26 büyükbaş hayvan, 441 çift kulak küpesi, av tüfeği ve kuru sıkı tabanca ele geçirilmişti.

FUHUŞ Otelleri MÜHÜRLENDİ
AMASYA Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Ekipleri Ahlak Bürosu ekipleri, fuhuş yapan, fuhuş için yer temin eden ve fuhşa aracı olanlara adeta göz açtırmıyor.
Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Ekipleri Ahlak Bürosu ekipleri tarfından 2016 yılının Aralık ayında geniş kapsamlı eş zamanlı 13 adreste gerçekleştirdiği operasyonlar sonucunda ‘fuhuş yapmak, aracılık etmek ve yer temin etmek’ suçlarından gözaltına alınan aralarında yabancı uyrukluların da bulunduğu 5 kadın vebunlara yer temin etmek suçundan 3 erkek çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol kapsamı içerisinde serbest bırakılmıştı.
Amasya Valiliği İl Zührevi Hastalıklar ve Fuhuş Komisyonu, Amasya da fuhuş yaptırdığı gerekçesi ile 6 oteli 15 gün ile 2 ay arasında kapatma kararı aldı. Fuhuş yaptırdoığı gereçkesi ile Amasya da 6 otel mühürlendi.

ELEKTİRİK AKIMINA KAPILDI
AMASYA Gümüşhacıköy ilçesinde faaliyet gösteren bir faprikanın elektirik trafosunda meydana gelen arızayı, faprika çalışanı Kadir Alınca (48) arızayı gidermek için çalışma yaparken, elektrik akımına kapıldı.
Gümüşhacıköy devlet hastanesine kaldırılan faprika çalışanı Kadir Alınca tüm müdahalelere rağmen kuratıralamadı.
Gümüşhacıköy Cumhuriyet Başsavcılığınca olay ile ilgili geniş çaplı soruşturmanın başlatıldığı öğrenildi.

Külliye Şiir ve Sohbet Akşamları Devam Ediyor
Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Amasya Şubesi yıllık sanat faaliyetleri kapsamında her ay düzenlenen “Külliye Sohbet ve Şiir Akşamları” etkinliğinin 2017 yılının Şubat ayı programı Sultan Bayezid Külliyesi Belediye Çay-Sohbet ve Okuma Evi’nde Şube Başkanı Hüseyin Menç ve İLESAM Amasya İl Temsilcisi şair Mustafa Ayvalı’nın organizasyon ve sunumunda gerçekleşti.
Etkinliğin akışı içerisinde Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Amasya Şube Başkanı Hüseyin Menç, konuklara hoş geldiniz diyerek etkinliğin anlam ve içeriği hakkında bilgiler verdi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle