logo

reklam

AMASYA’DAN HABER TURU

AMASYA POLİSİNDEN KAÇAMADI
AMASYA Polisi 6 farklı ilde 7 ayrı dosyadan yakalama kararı bulunan Aslan Meşe (36) yi yakaladı. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Aslan Meşe Amasya Kapalı Cezaevine gönderildi.
Aslan Meşe’nin kendisini polis olarak tanıtıp 3 ilde borçla cep telefonu alan ve Ankara’da çaldığı motosikletle kaza yapıp yaralı halde kaçmayı başaran Aslan Meşe, Amasya’da hırsızlık yapınca Amasya polisinden kaçamadı.
Amasya da bir galyan bayiinde cep telefonu çalarak kayıplara karışan Aslan Meşe Amasya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin kısa süre içerisinde başlattıkları geniş çaplı operasylon sonucu Amasya Otogarda yakalandı. Hırsız zanlısı olarak yakalanan Aslan Meşe’nin üzerinde başkasına ait ehliyet sürücü belgesi ve kimlik çıktı. Polis, Otogarda yaptığı aramada çalınan cep telefonunu otogar tuvaletinde buldu. Olay ile ilgili yapılan soruşturma da hırsızk zanlısı olarak göçaltına alınan Aslan Meşe’nin 20 ayrı dosyasının bulunduğu ve farklı 6 ilde 7 ayrı dosya üzerinden arama kaydının bulunduğu öğrenildi.
Emniyetteki ifadesinden sonra mahkemeye sevk edilen Aslan Meşe tutuklanarak Amasya Cesaevine gönderildi.

BALIKLAR YİNE ÖLÜYOR
YEŞİLIRMAK nehrinde balık ölümleri devam ediylor. Amasya ile sembolleşen yeşilırmak nehrinin Taşova ilçesi mevkiinde yeşilırmak nehrinde ölü balıkların kıyıya vurması sonucu, Çevre ve Şehirçilik İl Müdürlüğü sudan numune aldı ve inceleme başlattı.
Yetkililer kıyıya vuran balıkların yenmemesi konusunda vatandaşı uyardı.
Yeşilırmak nehrindeki Yeşilırmakta yaşanan kirlenmenin birçok nedeni olduğunun altını çizen uzmanlar, bunların ırmak yatağından alınan kumlar ve çakıllar, tarımsal sulamaların uygun yapılmaması, ırmağa bırakılan evsel ve tarımsal atıklar olduğunu belirtti.
Amasya’nın can damarları konumundaki akarsuların doğaya ve canlılara hayat kaynağı olduğunu vurgulayan uzmanlar, su kaynaklarının korunması için ilgili kurumlarca gereli işlemlerin yapılması gerektiğini bildirdiler.

NUFÜS ÇALIŞTI
Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri dolayısıyla vatandaşların iş ve işlemlerinin yürütülebilmesi için geçtiğimiz hafta sonu
hizmet veren il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin 12 Mayıs cumartesi günüde hizmet verecek.
Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri dolayısıyla vatandaşların iş ve işlemlerinin yürütülebilmesi için geçtiğimiz hafta sonu ile 12 Mayıs’ta il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin hizmet vereceği bildirildi.
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün genelgesi doğrultusunda ülke genelinde olduğu gibi Amasya merkez ve ilçelerde Genel Seçimi nedeniyle vatandaşların iş ve işlemlerinin yürütülebilmesi amacıyla 5 Mayıs Cumartesi ve 6 Mayıs Pazar günleri hizmet verdi.

12 MAYIS CUMARTESİ GÜNÜ AÇIK OLACAK
İçişleri Bakanlığının açıklamasında ise Yüksek Seçim Kurulunun askı süresi ile ilgili kararı doğrultusunda, 5 Mayıs Cumartesi, 6 Mayıs Pazar günleri hizmet veren il ve ilçe Nüfus Müdürlükleri 12 Mayıs Cumartesi günleri mesai saatleri içerisinde hizmet vereceği belirtildi

3 Kilo Kaçak Rakı Yakalandı
38 Bin TL İdari Ceza
AMASYA da jandermenin gerçekleştiridği oparosyonda 372 litre kaçak rakı, 1 kilo anason maddesi ve üretimde kullanılan bakır düzenek ele geçirildi.
Jandarma Alay komutanlığı elde ettiği istihbari bilgiler doğrultusunda Kaçak içki imal etmek ve satmak olayından Sevincer köyünde bir kişi ve Uygur köyünden iki kişiyi toplamda üç kişiyi teknik takibe aldı. Teknik takibi sonucu Sevincer köyünden A.T. ve Uygur köyünden P.D. ve F.E. nin ikametgahlarında yapılan aramada 3 kilo kaçak raki ile birlikte 1 kilo anason ve üretimde kullanılmak üzere bakır düzenek ele geçirildi.
Gözaltına alınan kişi nin jandarmada yapılan ilk sorgularından sonra adli işlem başalıtlıd. Üç kişiye toplam 37 bin 944 lira idari para cezası kesildi. Ele geçirilen kaç rakı ve anoson numunelerin alınmasından sonra imha edildi.

Amasya Cezaevi Firarisi Yakalandı
AMASYA da hakkında 31 yıl kesinmeşmiş hapis cezası bulunan S.Ş. (40) Ordu ilinde polisin düzenlediği operasyonla saklandığı bir evde yakalandı.
Amasya Cezaevinden firar eden S.Ş. nin yakalanması için Amsaya Polisince başlatılan istihbari bilgilerin değerlendirilmesi sonucu, cezaevi firarisi S.Ş. nin Ordu’da bir evde saklandığı bilgisine ulaştı. Ordu Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ile irtibata geçen Amasya Polisi, S.Ş. nin yakalanması için düğmeye bastı. Yağma suçundan ve uyuşturucu madde temin etme suçundan hakkında kesinleşmiş 31 yıl hapis cezası bulunan S.Ş’nin (40) Ordu ilinde saklandığı eve baskın düzenleyen polis S.Ş. yi yakaladı.

MİNÜBÜS DEVRİLDİ
AMASYA da öğrenci ve öğretmen taşıyan minibüs devrildi. Kazada 11 kişi yaralandı.
Amasya da öğrentmen ve öğrenci taşıyan Yener Özdemir yönetimindeki 05 M 4503 plakalı minübüsün Gözlek mevkiinde dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu kontrolden çıkan minübüsün devrilmesi sonucu minibüste bulunan çoğunluğu öğretmen ve öğrenciden oluşan 10 kişi ile birlikte araç sürücüsü yaralandı.
kaza mahelline sevk edilen ambulanslarla yaralılar Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
Kaza ile ile ilgili soruşturmanın geniş çaplı başlatıldığı öğrenildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle