logo

reklam
13 Ağustos 2018

Amasya’dan Haber Turu

Kur’an kursu öğrencileri yarıştı
Amasya İl Müftülüğü tarafından yaz Kur’an kursları arasında Kur’an-ı Kerim ve Dini Bilgiler Yarışması düzenlendi. Amasya İl genelinde İl Müftülüğü bünyesinde tüm Cami ve Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrencilerin katıldığı yarışma ehit Ahmet Özsoy Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirildi.
2018 yılı yaz döneminde Kur’an kurslarında 1. olan 175 öğrencinin katıldığı bilgi yarışmasına velilerde büyük ilgi gösterdi.

Büyük İkramiye 2 Kişiye Çıktı

Milli Piyango idaresince düzenlenen Sayısal Loto oyununun bin 139’uncu hafta çekilişi yapıldı. Sayısal Loto oyununun 1139’uncu hafta çekilişinde 6 bilen 2 kişi, 8 milyon 625 bin 853 lira 15’er kuruş ikramiyenin sahibi oldu. Sayısal Loto’da 9 devir sonrası 10 ncu çekilişte 6 bilen iki kişi büyük ikramiyeyi paylaştı.
Amasya’da son 4 çekilişe büyük ilgi gösterdi. Son iki haftada Amasya’da Sayısal Loto çekilişi için çarşamba ve cumartesi günleri bayılarda yoğunluk yaşandı.
Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte kazandıran numaralar 9, 15, 16, 21, 32 ve 33 olarak belirlendi.
Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 272 kişi 4 bin 10 lira 5’er kuruş, 4 bilen 13 bin 810 kişi 59 lira 55’er kuruş, 3 bilen 242 bin 42 kişi de 9 lira 55’er kuruş ikramiye alacak.
6 bilen talihlilerin kuponlarını, İstanbul Bahçelievler ve İzmir Bornova’dan yatırdığı belirlendi.
Çekilişte toplam 21 milyon 476 bin 326 lira 50 kuruş tutarında ikramiye dağıtıldı.
Hasılattan KDV olarak 2 milyon 708 bin 521 lira 93 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak da 1 milyon 514 bin 203 lira 91 kuruş kamuya aktarılacak.

TERZİ; Mülakat sistemi asla olmamalı
Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Okul müdürlüğü için yeni bir düzen getirilirken, mevcut yöneticiler üzerinden bir dönüşüme gidilmesi kul hakkı yiyenlerin ödüllendirilmesi olur ki, bu asla kabul edilemeyeceği belerterek, “Şu an okul yöneticiliklerini işgal edenlerin çok büyük bir çoğunluğunun, liyakat esasına göre değil bir sendika mensubiyeti üzerinden tayin edildikleri gerçeğini görmek lazım.” dedi.
100 günlük eylem planının açıklanmasıyla “Profesyonel Okul Yöneticiliği” tartışmaları aldı başını gitmekte; öğretmen dışındaki mesleklerden okul müdürü atanacağı dillendirilmekte ve hem kamuoyu yanlış yönlendirilmekte hem de eğitim çalışanlarının motivasyonları bozulduğunu bildiren Kamil Terzi, Milli Eğitim Bakanı”nın yaptığı açıklama ile bu tartışma ve iddiaların lüzumsuzluğunu ortaya koyduğunu belirterek, “Teşekkür ediyoruz. Okul müdürlüğünün aynı zamanda eğitimin bir parçası olduğundan bihaber ve veli olmanın ötesinde eğitimle alakası olmayan fakat mükemmel bir çözüm icat etmiş gibi kasılan bu çok bilmiş tipleri iyi sorgulamak lazım.” dedi.
Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Okul yöneticiliğindeki dönüşüm gerçekleştirilirken Mülakat sistemi asla olmamalı, tüm okul müdürlüğü kadroları için yönetici adayları objektif yazılı sınav, başarı ve eğitim düzeyi gibi ölçütler üzerinden gelecek puanlamalarla tayin edilmelidir. Okul yöneticiliği konusunda yapılacak yeni düzenlemeler hususunda Türk Eğitim-Sen AR-GE biriminin ülke ve eğitimin gerçekleri doğrultusunda ve bilimsel ilkelere dayalı olarak hazırladığı öneri ve teklifleri niyeti üzüm yemek olanlara ışık tutacaktır.

İLİTAM’a YÖK’ten Onay Amasya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde (İLİTAM) İlahiyat Lisans Tamamlama Programı açılması ve 250 öğrencinin programa kayıt yaptırabilmesi YÖK tarafından onaylandı. İLİTAM programıyla ön lisans derecesine sahip öğrenciler, uzaktan eğitim imkânlarından yararlanarak lisans diploması sahibi olabilecekler. Programının tüm derslerini başarıyla tamamlayan öğrenciler ‘Amasya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ diploması almaya hak kazanacaklar. İLİTAM uzaktan eğitim programı yarıyıl esasına göre, ön lisans üzerine 4 (dört) yarıyıllık bir lisans tamamlama programı olarak yürütülecektir.

Sıcak ve bunaltıcı havalar kapıda!
Amasya’da geçtiğimiz hafta etkili olan serin hava yerini güneşe bırakıyor. Sıcaklıkların 34 dereceye çıkması bekleniyor.
Geçtiğimiz hafta serin havanın etkili olduğu kentte yeni haftada güneş yüzünü gösterecek.
Sıcaklıkların Perşembe günü 34 dereceyi göstermesi bekleniyor. Gece sıcaklıkları ise 19 dereceye kadar çıkacak.
Meteoroloji’nin hava tahmin raporuna göre bölgemizi etkileyen nispeten serin hava yarından itibaren yerini güneşli ve sıcak günlere bırakıyor.
Geçtiğimiz hafta Amasya ve bölgeyi etkileyen nispeten serin hava yarından (Salı) itibaren yerini güneşli ve sıcak günlere bırakacak. Meteoroloji’nin hava tahmin raporuna göre bugün (pazartesi) hava az bulutlu, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri ise hava güneşli olacak. Sıcaklıklar 34 derece civarında seyredecek. Nem oranı ise yüzde 88 seviyelerinde olacağı için hava daha bunaltıcı hissedilecek.

Sosyal Bilimler MYO’da Devir Teslim Töreni Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu müdürlüğü görevini üç yıldır başarıyla sürdüren Dr. Öğretim Üyesi Erdal Ünsalan bu görevi Doç. Dr. Cengiz Yıldırım’a devretti.
Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulun’da gerçekleştirilen devir teslim törenine Amasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Telhat Özdoğan’ın yanı sıra üniversite yönetimi, akademik ve idari personel katıldı. Görevlerin bir bayrak yarışı olduğunu ifaden Rektör Yardımcısı Telhat Özdoğan; Sosyal Bilimler MYO’nun üniversitemizin en eski birimlerinden biri olduğunu ifade ederek Dr. Erdal Ünsalan’ın tecrübeleriyle yüksekokula çok şey kattığını kaydetti. Ünsalan’a hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Özdoğan; Yıldırım’a ise yeni görevinde başarılar diledi.

Serçe Başkan Seçildi
1957 Suluovaspor’un seçimli yapılan genel kurulunda tek liste ile seçime giren Yaşar Serçe kulüp başkanlığına seçildi.
2018-2019 Sezonunda Türkiye Hentbol Birinci Liginde Amasya’yı temsil edecek olan 1957 Suluovaspor’un yeni Başkanı Yaşar Serçe, Hedeflerinin ligi şampiyon olarak tamamlayarak bir üst lige çıkmak istiyoruz. dedi.
Kulüplerin varlığını sürdürebilmesinin alt yapıyla doğru orantılı olduğunu dile getiren Serçe, eğitim gören öğrencilere yönelik tarama çalışmalarımız devam ediyor. İlk etapta belirlediğimiz öğrencilerle alt yapı çalışmalarına dahil edeceğiz. Amacımız genç yetenekleri takıma kazandırmaktır” ifadesini kullandı.
TÜRKİYE KUPASINDA İDDİALI
Hentbol Türkiye Kupası maçlarını çekilen kura sonucu Amasya’da oynayacaklarını belirten Serçe, 14 – 16 Eylül tarihleri arasında Ankara ve İzmir takımlarının katılımı ile oynanacak Türkiye kupası maçına tüm Amasyalıları davet ediyorum. Bu takım sadece Suluovalıların değil tüm Amasyalı sporseverlerin takımıdır. Amasyamızı bu ligde temsil eden tek takımdır. Tüm Amasyalı hemşerilerimizden Birinci ligde mücadele edecek olan 1957 Suluova Spor’a sahip çıkmalarını ve maçlarda destek vermelerini önemle rica ediyorum.” dedi.
Yaşar serçe’nin başkan olduğu yönetim kurulunda ise Başkan yardımcılığına Selahattin Yüksel, Muhasipliğe Engin Topçu, Basın Sözcülüğüne İhsan Dadak yönetim kurulu üyeliklerine ise Yusuf Çakırtaş, Hakan Doğu ve Can kaya getirildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle