logo

reklam

Amasya’dan Haber

Kaçak Sigara Yakalandı

Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlanrla Mücadele şube müdürlüğü tarafından bir araçda yapılan arama sonucunda 10 bin 830 paket kaçak sigara ele geçirildi.
Amasya İl Emniyet müdürülüğü tarafından edinilen bir bilgi sonucu Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ekiplerinin merkez Taşova kavşağında takibe alıp 55 Evler Mahallesi’nde durdurduğu bir otomobilde yaptığı aramada 7 farklı markada bandrolsüz 10 bin 830 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.
Araç sürücüsü A.S.A. gözaltına alındı. Olay ile ilgili soruşturmanın sürdüğü ve sürücü hakkında 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu suçundan soruşturma açıldığı öğrenildi.
Tasarımın Sergisi Açılıyor
2014-2015 akademik yılında ilk öğrencilerini alarak eğitim-öğretime başlayan Amasya Üniversitesi Tasarım Meslek Yüksekokulunun Grafik Tasarım Programında okuyan öğrencileri bir yıllık çalışmalarını bugün Amasya Hazeranlar Konağı devlet Güzel Sanatlar Galeresinde açacakları bir sergiyle tanıtacaklar.
Tasarım Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Telhat Özdoğan tasarımın görsel dünyasını gözler önüne serecek sergiye tüm Amasyalıları davet etti. Teknolojik ve ekonomik gelişmelere uygun mesleklerin uygulamasındaki ara elemanları yetiştirmeyi hedefleyen Tasarım Meslek Yüksekokulu; Grafik Tasarım, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon, Mimari Restorasyon, Coğrafi Bilgi Sistemleri, Endstüri Ürünleri Tasarımı, İç Mekan Tasarımı, Peyzaj ve Süs Bitkileri bölümleriyle birlikte 2013 yılında kuruldu. Türkiye genelinde gerekli olan ve dünyada gelişmiş ülkelerde var olan mesleklere programlarda yer verildiğini belirten Tasarım Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Telhat Özdoğan, ”Grafik Tasarım Programı, grafik tasarım konusunda bilgi ve beceri ile donanmış, bilgi çağında kendi çevresini ve çağını çözümleyip sentez yapabilen, dünyanın güncel yapısıyla iletişim kurabilecek nitelikte, teknik ve estetik yönden eğitilmiş özgün fikir ve grafik tasarımlar üretebilen grafik tasarımcı adayları yetiştirmeyi hedeflemektedir. Dünyadaki gelişmeleri takip ederek yol alması yüksekokulumuzu ayrıcalıklı kılmaktadır. Grafik tasarımı Programı öğrencilerimizin tasarımın görsel dünyasını gözler önüne serecekleri sergimize tüm öğrencilerimizi, personelimizi ve Amasyalıları bekliyoruz” dedi.
Köydes Değerlendirildi
KÖYDES Değerlendirme toplantısı Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin başkanlığında toplandı.
Amasya’nın dört bir yanına her türlü hizmeti sunmak için çalıştıklarını ifade eden vali Çomaktekin, “Şehirlerimizde olan hizmetleri köylerimize de taşımak için özverili bir şekilde çalışmalar yürütülüyor. Altyapı, ulaşım, içme suyu ve diğer alanlarda köylerimizin eksikliklerini tespit edip bir program çerçevesinde çözümler üretiyoruz. Bu kapsamda İlimiz Merkez İlçesinde 17, Göynücek’de 5, Gümüşhacıköy’de 6, Hamamözü’nde 1, Merzifon’da 13, Suluova’da 4 ve Taşova’da 8 olmak üzere toplam 54 İçme suyu projesinin ihaleleri yapılmış olup, kalan yapım işlemelerini de en kısa sürede tamamlamayı amaçlıyoruz.” dedi.
İlçe kaymakamları tarafından yapılan KÖYDES faaliyetleri hakkında bilgiler verildi. Daha sonra KÖYDES hizmetlerinde kullanılmak üzere aktarılan kaynakların merkez ve ilçelere dağılımı üzerine kararlar alındı.

Share
870 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle