logo

reklam

Amasya’dan Haberler

ATSO Meclisi Yönetimini Seçecek

AMASYA Ticaret ve Sanayi odası üyeleri, 4 yıl süreliğine görev yapacak meclis üyelerini, pazar günü Ticaret ve Sanayi Odası binasında yapılan seçimle belirlediler.
Seçimle belirlenen meclis üyeleri 4 yıl süre ile görev yapacak. 15 Meslek grubundan 33 kişi 1 başkan ve 8 yönetim kurulu ollak üzere 9 kişiden oluşacak yönetimi ile birlikte bir Meclis başkanı ve iki yardımcısını cumartesi günü seçecek.
Seçim sonrası açıklama yapan Başkan Murat Kırlangıç, “Tüm üyerimize teşekkür ediyorum. Üyelerimizin belirlediği 33 yeni Meclis üyesi arkadaşlarımızla çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz .Bizim amacımız hizmet etmek, katılım gösteren tüm üyelerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Canavar Bir Can Aldı

AMASYA Merzifon’da meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti. Kazada 3 kişi yaralandı.
Osmancık Merzifon karayolunun 5. km. kontrolden çıkan araçın Salih Kolay (72) yönetimindeki 34 U 4376 plakalı araçın takla atması sonucu şaranpole yuvarlandı. Kazada sürücü ile birlikte araçta bulunan ailesi yaralandılar. yaralılar Merzifon Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kazada ağır yaralanan Makbule Kolay (70) tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
Kaza ile ilgili soruşturma başlatılırken kazanın ilk belirlemelere göre dikkatsizlik ve tedbirsizlikten kaynaklandığı bildirildi.

Okul Kantini Ve Yemekhane Personeline Hijyen Eğitimi

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafında Amasya il genelinde bulunan okul kantini ve yemekhane personeline hijyen eğitimi verildi.
Amasya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda, Veteriner Hekim Ayşegül Yetkin Utlu tarafından, “Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği” kapsamında okul kantinlerinde çalışan personele yönelik eğitim çalışması yapıldı.
Yapılan eğitimde öncelikle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı mevzuatı hakkında bilgi verildi. Ardından gıda hijyeni, gıdalarda bulunması muhtemel tehlikeler, gıdaların bozulması ve bozulma nedenleri, gıda kaynaklı enfeksiyon ve zehirlenmeler, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim ve öğretim kurumlarındaki gıda işletmelerine ait özel hijyen gereklilikleri, personel hijyeni, işletme hijyeni, gıda maddelerinin kullanımı, gıda maddelerinin depolama ve muhafazası, gıdaların hazırlanması ve işlenmesi, gıdanın servisi, satışı ve tüketime sunumu konularında bilgilendirme yapıldı.
İl Sağlık Müdürlüğü personelinin de katılımıyla, kişisel hijyen, bireylerin neden olabileceği çapraz bulaşmalar, hijyenin güvenilir gıdaya ve gıda kalitesine etkisi konularından söz edilerek, el yıkama alışkanlığının önemi ve temizliğin bireylerin sağlığına etkisi aktarıldı.
Eğitim kapsamında okullarda faaliyet gösteren işletmelerin bu yılın sonuna kadar kendilerini bu yönetmeliğe hazır hale getirmeleri gerektiği vurgulandı. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonuyla il genelinde yapılan hijyen eğitimleriyle yemekhane, kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi okullarda faaliyet gösteren işletmelerin ile beraber binlerce öğrencinin güvenilir gıdanın sunulmasının hedeflendiği bildirildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle