logo

reklam

Amasya’dan “istihdam seferberliği”ne destek

ŞENELÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ‘İşsizlik ve istihdam’ toplantısına video konferansla katılan 81 ilin SGK ve İŞKUR il müdürlerine, ‘İstihdamı artırmak için gece gündüz çalışın’ talimatı verdi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun konuştuğu illerden biri olan Amasya’da 23’ü engelli olmak üzere ocak ve şubat ayında 743 yeni istihdam sağlanmış. Vali Salih Işık ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir’in iş dünyası ile yaptığı toplantıda ise 7 bin yeni istihdam taahhüdünde bulunulmuş. Amasya SGK İl Müdürü Nurcan Yurt’un eşiyle birlikte 65 ev ziyaretine gittiği öğrenildi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı “istihdam seferberliği” kapsamında, işsizlik sorununun çözümü için bakanlık bünyesindeki il müdürlüklerinde seferberlik başlattı. 81 ilin SGK ve İŞKUR il müdürleri de video konferans sistemiyle toplantıya katıldı.
Bakan Müezzinoğlu tek tek illere bağlanarak hem SGK hem de İŞKUR il müdürlerine işsizlikle ilgili illerde yapılanları ve son istihdam sayılarını sordu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle