logo

reklam

Amasya’lı Bayanlar Kadına Şiddet’i Kınadı

Amasya’lı Bayanlar Kadına Şiddet’i
Turucu Şemşiye ile Protesto Ettiler
Amasya’lı kadınlar Kadına Yönelik Şiddet’i Turuncu şemşiyelerleyüreyerek kınadı. Amasya’da 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında düzenlenen yürüyüşte katılımcılar turuncu şemsiye ile Yavuz Selim meydanından Şehzadeler Gezi yoluna yürüdü.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından, farkındalık oluşturmak için düzenlenen yürüyüşte, ellerinde turuncu şemsiyelerle Yavuz Selim Meydanı’ndan Gezi Yolu’na kadar yürüyen katılımcılar, “Kadına şiddet insanlığa ihanettir” pankartı taşıdı.
Katılımcılar, “Kadınlarımız, bugün ve her gün daha güvenli bir dünyada insan onuruna yakışır, şiddetten uzak ve eşit bir hayat hak ediyor. Unutmayalım ki, “Kadına Yönelik Şiddet İnsanlığa İhanettir”. Kadınlarımızın yani geleceği şekillendiren insanların daha adil, huzurlu, güvenli ve barışçıl bir dünyada yaşayabilmesi ve takvimlerimizden 25 Kasım’ı çıkarabilme ümidiyle…” seslendi.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Azize Doyran, Turuncu evrensel bir renk, neşeyi, sevinci temsil ettiği için biz kadına yönelik şiddette turuncu rengi hedefleyerek, kullanıyoruz. Kadına yönelik şiddet kuşaktan kuşağa aktarılan, coğrafi sınır tanımayan dünyanın her yerinde baş gösteren bir sorundur. Bunu kararlılıkla mücadele ederek yeneceğiz.”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.