logo

reklam

Amasyalı Esad Gökçe Hafızlık’da Dünya Birincisi

Amasyalı Esad Gökçe
Hafızlık’da Dünya Birincisi
Amasya Hattat Hamdullah İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Esad Gökçe, Hırvatistan’da gerçekleştirilen Dünya Hafızlık Yarışmasında dünya birinciliği elde etti.
Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de 15 ülkeden hafızların katılımıyla düzenlenen yarışmaya ülkemizi temsilen geçen yıl Diyarbakır’da gerçekleştirilen hafızlık yarışmasında Türkiye birincisi olan Hattat Hamdullah İmam Hatip Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencisi Esad Gökçe dünya birincisi oldu.
Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, “Başarısıyla göğsümüzü kabartan Esad Gökçe kardeşimizi, ailesini ve ona emek veren hocalarımızı bu vesileyle şükranla anıyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.
Kösterelioğlu, elde edilen başarının bir amaç etrafında birleşen birçok paydaşın ortak başarısı olduğunu ifade ederek Esad Gökçe’nin de katıldığı Hafızlık Projesi kapsamında Amasya Hattat Hamdullah İmam Hatip Ortaokulunda 20 öğrencinin hafızlığını tamamlarken 170 öğrencinin eğitiminin halen sürdüğünü belirtti.
Sesinin güzelliğinin yanında, Kur´an-ı Kerim´i doğru ve usulüne uygun okuyuşuyla da dikkati çeken Hattat Hamdullah İmam Hatip Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencisi Esad Gökçe, Azmi, çalışkanlığı ve mütevazılığı ile dikkat çeken Esad Gökçe, sonunda çok istediği dünya birinciliğini elde etmeyi başardı. Esad Gökçe’nin hafızlık dalında Amasya’ya dünya birincilik ödülünü getirmesi, sevinçle karşılandı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle