logo

reklam

Amasya’lı kendi vekilini Bulacak


facebook
Aysun Doğan TERZİ
seda@hotmail.com

Seçimlere  44 gün kalası, hala ne olup bittiğini kestirebilmiş değiliz..Yoğun bir belirsizlik süreci söz konusu..
İnsanların kafası karışık, yeni seçim sistemini hala anlayabilmiş değiller. İşin garibi “ya şu imza meselesi nedir” bu neyin nesi diyenler bile var. E haklılar.
Son günlerde sosyal medyaya konu olan şu “tamam” sorunsalına değinmeden  de geçmek istemiyorum.
Cumhurbaşkanı, AK Parti’nin grup toplantısında, hükümetin 16 yılda yaptığı uygulamaları anlatarak, “Şayet bir gün milletimiz ‘tamam’ derse ancak o zaman biz kenara çekiliriz” demesinin üzerinden bir saat bile geçmeden sosyal medyadan “tamam” hastagleri dünya gündeminde tt oldu.
Atılan mesajlara cumhurbaşkanı adaylarından dan,yüzüklerin Efendisi serisinde canlandırdığı Frodo karakteriyle akıllarda yer edinen Elijah Wood’ a kadar bile uzandı mesele..

Düşünün o derece.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce “Vakit TAMAM”ına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “TAMAM” diyerek katıldı.
Saadet Partisi Genel Başkanı durur mu o da, ‘TAMAM” o zaman yahu dedi..
İşin iyice suyu çıktı anladığınız üzere. .
Konu üzerinden sosyal medyada birbiriyle çekişen ağız dolusu hakaretler eden insanlar çoğunlukta “şucusunlar, bucusunlar” havada uçuşuyor.Ne gerek var bunlara?
Bu sürecin siyasi ve toplumsal gerilimler yaratmadan aşılması gerekmez mi?
Halkın zıt kutuplara ayrıştırılmadığı, refah bir seçim zemini oluşturmak neden mümkün değil?
24 haziranda yapılacak bu seçimin pratiği dahi son dönemde sıklıkla yaptığımız seçimlerden farklı olduğunu iddia etmişlerdi umarım demiştim, bizi yine aynı manzarayı göstermezler…(!)

Amasya Vekilini bulacak !

27. Dönem MilletvekiliGenel Seçimi için Ak Partiden Aday Adaylığını açıklıyan Hicabi Bahçuvanın düzenlediği kahvaltıya katıldım. Sivil toplum örgütleri,yazarlar ve üniversite öğrencileride oradaydı. Farklı görüşlere de açık,her kesimden insanın bir araya getirilmesi kuşkusuz içimizde birlik ve beraberlik duygusunu da uyandırdı.
Bir önceki yazımda Amasya’nın istediği, uygun vekil profilinden çok kısa bahsetmiştim. Bu halkın vekili olmak isteyenler, önce halkını tanımalı hizmet edeceği şehrin tarihini kültürü sokaklarını bilmeli. “tepeden inme değil, içimizden biri” sokakta görünce gülümseyebildiğimiz, bizden biad değil selam bekleyen; “Aklımızda Ankara”lı dayı imajı uyandırmayan” bir Vekil.

Hayal değil demiştim..

Evet dün tam da bunları hissettim/hissetti oradaki insanlar..
Konuşması boyunca onu ilgiyle ve dikkatle dinledim. Her cümlesi, her sözü “Amasya’ya” çıkıyordu. En büyük projesinin Amasya’lılara hizmet etmek olduğunu bizlere çok net hisssetirdi. Tarımda yeni projelerinin olduğunu, önceliğin tarım ile birlikte turizme verilmesi gerektiğini düşünüyor.Bu iki faktörde Amasya ekonomisinin lokomotifini oluşturuyor.İşte Bağcuvan’ın Amasya adına açtığı bu kapıdan herkes girmeli ve vekilini kendisinin vekili olduğunu idrak ettirmelidir.

‘Amasya’ya hizmet etmiş içimizden biri..’

Yıllarca Amasya’ya Tarım, Ticaret, Tekstil ve nakliye alanında çeşitli çevresel faaliyetlerde bulunan Bahçuvan: ayn zamanda ..Siyasi hayatına halk jargonunda “çekirdekten yetişme” diye tabir ettiğimiz şekilde işe siyasetin mutfağından başlar.Partinin kuruluşunundan itibaren tüm kademelerinde görev alan, teşkilatcı ruhunu taşıyan bir aday..

Ne diyelim..
Türkiye için..
Amasya için ..
Geleceğimiz için..

Bağcuvan, Salman, Eken, Davulcu gibi kendi şehrinden çıkmış, kendi şehrinin sorunlarını ve çözüm yollarını bilen,şehrin ortak adaylarını grurla yakamıza takmazsak büyük kayıp olur.

Karar Amasya’nın ..

Share
339 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bostancı Farķı

  05 Kasım 2018 Köşe Yazıları

  Bu hafta kalemi alınca elime kendime bir söz verdim. Gündeme karışmak yok, laf olsun diye konuşmak yok. Hulâsa keyfimi de bozmaya gerek yok. Haftalık rutin programımı yırtıp kendime yeni bir program hazırladım. Haber programlarından, sosyal medyadan ve akademik okumalardan mümkün olduğunca kaçacaktım. Hande'lin Largosunu dinleyecek,dünyada olup bitenlerden habersiz, toprakta yalın ayak gezmenin keyfi ve enerjisiyle atıştırmalık okumalar yapıp, geçici körlüğün verdiği hazza sıkı sıkıya tutunacaktım. Olmadı. Yine kendimi haber sitelerinde, gezini...
 • Halkın sesi olmaya.., Devam ediyoruz!

  22 Ekim 2018 Köşe Yazıları

  Kurulduğu günden bu yana Amasya'nın gündeminin nabzına ışık tutan Amasya'nın Sesi Yorum Gazetesi 2019 Mahalli İdareler seçimi önceside halkın sesi olmaya devam ediyor. Okurlarıyla buluştuğu ilk günden bu yana doğru, tarafsız habercilik anlayışıyla vatandaşları bilgilendiren Yorum Gazetesi ilkeli haberleriyle de okurlarının takdirini kazanmaya devam ediyor. Amasya'nın Sesi Yorum Gazetesi, sizlerin de desteğiyle gelecek için kentin tek sesi olmayı hedefliyor. Amasya halkına en iyi şekilde hizmet etmeyi amaç edinen Yorum Gazetesi, sayfa sütunlar...
 • “Havalardan, havalardan”

  21 Ekim 2018 Köşe Yazıları

  Sabah uyandınız, başınız ağrıyor. Canınız kahvaltı yapmak istemiyor,gözünüzün önünde duran sucuklu tost sizin için bir anlam ifade etmiyor, vücudunuz ekseriyetle yorgun,zihniniz allak bullak ise;" havalardan", "havalardan". Sonbaharın gelmesi bir dert, sonbahar psikolojisiyle baş etmek ayrı bir dert. Gümüş gri yorganını üzerine çekiveren gökyüzünün altında, hüzünden kasvetten boğulanları,görmek de mümkün. Ne giyeceğini,ne hissedeceği bilmeyenleri de.Bir güneşli, bir yağmurlu havanın değişkenliği ruhumuza da sirayet ediverdi resmen. Bu a...
 • O Benim Başkanım

  16 Ekim 2018 Köşe Yazıları, Siyaset, Tüm Manşetler

  Seçimlerin yaklaşması ile birlikte partilerin aday belirleme sürecini de hızlandırdı. Genelde temayül yoklamasıyla adaylarını belirleyeren AK Parti, bu sefer adaylarını seçim bölgesinde halkı tarafından sevilen ve istenilen kişilerden oluşan bir liste hazırlayacağı bekleniyor. Yerel seçimle genel seçimin dinamiğinin farklı olduğunu bilerek başlamalıyız. Yerel seçimlerde seçim sonucunu belirleyecek birinci etken adayın kim olduğudur. İkincisi siyasal partinin iktidar olma hevesinin ya da vatandaşa vereceği umudun ne kadar güçlü olduğu önemlid...
hd porno sikis izle