logo

reklam

Amasya’lı kendi vekilini Bulacak


facebook
Aysun Doğan TERZİ
seda@hotmail.com

Seçimlere  44 gün kalası, hala ne olup bittiğini kestirebilmiş değiliz..Yoğun bir belirsizlik süreci söz konusu..
İnsanların kafası karışık, yeni seçim sistemini hala anlayabilmiş değiller. İşin garibi “ya şu imza meselesi nedir” bu neyin nesi diyenler bile var. E haklılar.
Son günlerde sosyal medyaya konu olan şu “tamam” sorunsalına değinmeden  de geçmek istemiyorum.
Cumhurbaşkanı, AK Parti’nin grup toplantısında, hükümetin 16 yılda yaptığı uygulamaları anlatarak, “Şayet bir gün milletimiz ‘tamam’ derse ancak o zaman biz kenara çekiliriz” demesinin üzerinden bir saat bile geçmeden sosyal medyadan “tamam” hastagleri dünya gündeminde tt oldu.
Atılan mesajlara cumhurbaşkanı adaylarından dan,yüzüklerin Efendisi serisinde canlandırdığı Frodo karakteriyle akıllarda yer edinen Elijah Wood’ a kadar bile uzandı mesele..

Düşünün o derece.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce “Vakit TAMAM”ına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “TAMAM” diyerek katıldı.
Saadet Partisi Genel Başkanı durur mu o da, ‘TAMAM” o zaman yahu dedi..
İşin iyice suyu çıktı anladığınız üzere. .
Konu üzerinden sosyal medyada birbiriyle çekişen ağız dolusu hakaretler eden insanlar çoğunlukta “şucusunlar, bucusunlar” havada uçuşuyor.Ne gerek var bunlara?
Bu sürecin siyasi ve toplumsal gerilimler yaratmadan aşılması gerekmez mi?
Halkın zıt kutuplara ayrıştırılmadığı, refah bir seçim zemini oluşturmak neden mümkün değil?
24 haziranda yapılacak bu seçimin pratiği dahi son dönemde sıklıkla yaptığımız seçimlerden farklı olduğunu iddia etmişlerdi umarım demiştim, bizi yine aynı manzarayı göstermezler…(!)

Amasya Vekilini bulacak !

27. Dönem MilletvekiliGenel Seçimi için Ak Partiden Aday Adaylığını açıklıyan Hicabi Bahçuvanın düzenlediği kahvaltıya katıldım. Sivil toplum örgütleri,yazarlar ve üniversite öğrencileride oradaydı. Farklı görüşlere de açık,her kesimden insanın bir araya getirilmesi kuşkusuz içimizde birlik ve beraberlik duygusunu da uyandırdı.
Bir önceki yazımda Amasya’nın istediği, uygun vekil profilinden çok kısa bahsetmiştim. Bu halkın vekili olmak isteyenler, önce halkını tanımalı hizmet edeceği şehrin tarihini kültürü sokaklarını bilmeli. “tepeden inme değil, içimizden biri” sokakta görünce gülümseyebildiğimiz, bizden biad değil selam bekleyen; “Aklımızda Ankara”lı dayı imajı uyandırmayan” bir Vekil.

Hayal değil demiştim..

Evet dün tam da bunları hissettim/hissetti oradaki insanlar..
Konuşması boyunca onu ilgiyle ve dikkatle dinledim. Her cümlesi, her sözü “Amasya’ya” çıkıyordu. En büyük projesinin Amasya’lılara hizmet etmek olduğunu bizlere çok net hisssetirdi. Tarımda yeni projelerinin olduğunu, önceliğin tarım ile birlikte turizme verilmesi gerektiğini düşünüyor.Bu iki faktörde Amasya ekonomisinin lokomotifini oluşturuyor.İşte Bağcuvan’ın Amasya adına açtığı bu kapıdan herkes girmeli ve vekilini kendisinin vekili olduğunu idrak ettirmelidir.

‘Amasya’ya hizmet etmiş içimizden biri..’

Yıllarca Amasya’ya Tarım, Ticaret, Tekstil ve nakliye alanında çeşitli çevresel faaliyetlerde bulunan Bahçuvan: ayn zamanda ..Siyasi hayatına halk jargonunda “çekirdekten yetişme” diye tabir ettiğimiz şekilde işe siyasetin mutfağından başlar.Partinin kuruluşunundan itibaren tüm kademelerinde görev alan, teşkilatcı ruhunu taşıyan bir aday..

Ne diyelim..
Türkiye için..
Amasya için ..
Geleceğimiz için..

Bağcuvan, Salman, Eken, Davulcu gibi kendi şehrinden çıkmış, kendi şehrinin sorunlarını ve çözüm yollarını bilen,şehrin ortak adaylarını grurla yakamıza takmazsak büyük kayıp olur.

Karar Amasya’nın ..

Share
261 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ne olur ‘çocuklar’ bir yere kaybolmasın !

  26 Temmuz 2018 Köşe Yazıları

  Bu hafta bu yazıyı kaleme almak için sabırsızlıkla bekledim.Müsadenizle bu köşe aracalığıyla; Amasya'yı durmadan ileriye götüren, Amasya'nın yükselişini azmi ile inşa eden Belediye Başkanımız Cafer Özdemir 'e minnetlerimi sunmak isterim. Biliyorsunuz, "Yeşilırmak Şişirme Projesi" Türkiye'de ilk olma özelliğini taşıyor. Bu Amasya halkı için büyük gurur. Yeşilırmak elektrik üretecek, aynı zamanda da yeni yapılan Amasya Belediyesi'nin hizmet binasında üretilen elektrikten kullanılacak.Bu Amasya için bir devrim. Ve şunu da söylemek isterim ki son g...
 • 15 Temmuz Milli Birlik Destanı

  16 Temmuz 2018 Köşe Yazıları

  Bir önceki darbenin üzerinden tam tamına 36 yıl geçtikten sonra Türk Silahlı Kuvvetleri ,içinde bir ahtopot gibi kol saran,fetö örgütünün köpeği olmuş, bir kaç hayâ yoksunu general ve askeri personelin devletin topuyla tankıyla halkı esir almaya kalkma aptallığına düştükleri günün adıdır 15 Temmuz.Çok şükür ki ihanet gişimleri halkın sokağa çıkması ile başarısızlıkla sonuçlanmış,halk onları kendi imkanlarıyla hezimete uğratmıştı. Milli Birlik Destanı Bu yazıyı kaleme almam kolay olmadı,hiç kolay olmadı hemde.O kabus geceyi bir kez daha ha...
 • Vicdanımızı mı gömdük toprağa yoksa çocukları mı?

  13 Temmuz 2018 Köşe Yazıları

  Aslında bu yazının girişini iki ana başlıkla toplayabilirdim. Ama yapmadım. Hicbir şey istediğimiz gibi de olmadı,varsın olmasın.Kimileri tatil planları yapa dursun,kimileri bulunduğu mevcut durumu beğenmeyip statü yarışına girsin ,kimileri evine Allah ne verdiyse onu götürsun. Ha birileri de aman suya sabuna dokunmasın. Birileri de böyle benim gibi konuşup dursun;köyün meczubuyuz ne de olsa! Bir hafta boyunca sustum, yazmayacaktım. Leyla'lardan Eylül'lerden bahsedip acımıza kazma vurmayacaktım; ta ki 2 yaşındaki Sami Yusuf öldürülene ...
 • Sevgisizlik Çağı,Tahammülsüzlük İklimi

  03 Temmuz 2018 Köşe Yazıları

  Güneşe gülle at, karartır mı hiç? Allah sevmediğini yaratır mı hiç? İnsan olan insan darıltırmı hiç? Haksızlık haksızın özünden olur"  Bu güzel dizeler kime mi ait ? Bozkurun tezenesi,türkülerin öznesi,gönül duvarmıza güneşinden ışık sızdıran Neşet Ertaş'a tabi.. Nereden esti "Aa Aysun" dediğinizi duyar gibi oluyorum.Haklısınız elbet.Seçimler bitti,bir rahat nefes almak hemde Neşet Ertaş'ı size bir kez daha hatırlatmak; ruhunuza onun türküleriyle dokunmak istedim. Çünkü buna ihtiyacımiz var. Çağ sevgisizlik ve zulüm çağı ,iklim tahammülsüzl...
hd porno sikis izle