logo

reklam

Amasya’lı kendi vekilini Bulacak


facebook
Aysun Doğan TERZİ
seda@hotmail.com

Seçimlere  44 gün kalası, hala ne olup bittiğini kestirebilmiş değiliz..Yoğun bir belirsizlik süreci söz konusu..
İnsanların kafası karışık, yeni seçim sistemini hala anlayabilmiş değiller. İşin garibi “ya şu imza meselesi nedir” bu neyin nesi diyenler bile var. E haklılar.
Son günlerde sosyal medyaya konu olan şu “tamam” sorunsalına değinmeden  de geçmek istemiyorum.
Cumhurbaşkanı, AK Parti’nin grup toplantısında, hükümetin 16 yılda yaptığı uygulamaları anlatarak, “Şayet bir gün milletimiz ‘tamam’ derse ancak o zaman biz kenara çekiliriz” demesinin üzerinden bir saat bile geçmeden sosyal medyadan “tamam” hastagleri dünya gündeminde tt oldu.
Atılan mesajlara cumhurbaşkanı adaylarından dan,yüzüklerin Efendisi serisinde canlandırdığı Frodo karakteriyle akıllarda yer edinen Elijah Wood’ a kadar bile uzandı mesele..

Düşünün o derece.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce “Vakit TAMAM”ına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “TAMAM” diyerek katıldı.
Saadet Partisi Genel Başkanı durur mu o da, ‘TAMAM” o zaman yahu dedi..
İşin iyice suyu çıktı anladığınız üzere. .
Konu üzerinden sosyal medyada birbiriyle çekişen ağız dolusu hakaretler eden insanlar çoğunlukta “şucusunlar, bucusunlar” havada uçuşuyor.Ne gerek var bunlara?
Bu sürecin siyasi ve toplumsal gerilimler yaratmadan aşılması gerekmez mi?
Halkın zıt kutuplara ayrıştırılmadığı, refah bir seçim zemini oluşturmak neden mümkün değil?
24 haziranda yapılacak bu seçimin pratiği dahi son dönemde sıklıkla yaptığımız seçimlerden farklı olduğunu iddia etmişlerdi umarım demiştim, bizi yine aynı manzarayı göstermezler…(!)

Amasya Vekilini bulacak !

27. Dönem MilletvekiliGenel Seçimi için Ak Partiden Aday Adaylığını açıklıyan Hicabi Bahçuvanın düzenlediği kahvaltıya katıldım. Sivil toplum örgütleri,yazarlar ve üniversite öğrencileride oradaydı. Farklı görüşlere de açık,her kesimden insanın bir araya getirilmesi kuşkusuz içimizde birlik ve beraberlik duygusunu da uyandırdı.
Bir önceki yazımda Amasya’nın istediği, uygun vekil profilinden çok kısa bahsetmiştim. Bu halkın vekili olmak isteyenler, önce halkını tanımalı hizmet edeceği şehrin tarihini kültürü sokaklarını bilmeli. “tepeden inme değil, içimizden biri” sokakta görünce gülümseyebildiğimiz, bizden biad değil selam bekleyen; “Aklımızda Ankara”lı dayı imajı uyandırmayan” bir Vekil.

Hayal değil demiştim..

Evet dün tam da bunları hissettim/hissetti oradaki insanlar..
Konuşması boyunca onu ilgiyle ve dikkatle dinledim. Her cümlesi, her sözü “Amasya’ya” çıkıyordu. En büyük projesinin Amasya’lılara hizmet etmek olduğunu bizlere çok net hisssetirdi. Tarımda yeni projelerinin olduğunu, önceliğin tarım ile birlikte turizme verilmesi gerektiğini düşünüyor.Bu iki faktörde Amasya ekonomisinin lokomotifini oluşturuyor.İşte Bağcuvan’ın Amasya adına açtığı bu kapıdan herkes girmeli ve vekilini kendisinin vekili olduğunu idrak ettirmelidir.

‘Amasya’ya hizmet etmiş içimizden biri..’

Yıllarca Amasya’ya Tarım, Ticaret, Tekstil ve nakliye alanında çeşitli çevresel faaliyetlerde bulunan Bahçuvan: ayn zamanda ..Siyasi hayatına halk jargonunda “çekirdekten yetişme” diye tabir ettiğimiz şekilde işe siyasetin mutfağından başlar.Partinin kuruluşunundan itibaren tüm kademelerinde görev alan, teşkilatcı ruhunu taşıyan bir aday..

Ne diyelim..
Türkiye için..
Amasya için ..
Geleceğimiz için..

Bağcuvan, Salman, Eken, Davulcu gibi kendi şehrinden çıkmış, kendi şehrinin sorunlarını ve çözüm yollarını bilen,şehrin ortak adaylarını grurla yakamıza takmazsak büyük kayıp olur.

Karar Amasya’nın ..

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 14 Şubat ve Reklâm İlişkisi

  11 Şubat 2019 Köşe Yazıları

  Yaşamsal döngümüzün temeline, sevgiyi, hoşgörüyü ve tahammülü yerleştirdiğimiz zamanlar artık çok uzağımızda kaldı maalesef. Şimdi bu yapının temelini daha fazla alışverişler , doyumsuz alışverişler alır oldu.Daha fazla alışverişin zihince bir açıklaması vardı elbet "Al onu çünkü sen önemlisin, al çünkü sen biriciksin, eğer onu almazsan önemli insan olmazsın" piskoloji bilimi de reklâm ve tüketim sektöründen yanaydı. En önemli verilerini bu uğurda paspas ettiler. Reklâmlarda kullanılan dil, kurgulanan kısa ve etkili filmlerin uyarı amaçlı olma...
 • Amasya Seçmeni ve Adayları

  11 Şubat 2019 Köşe Yazıları

  Çöplerin iyi toplanması, şehrin temizliği, kaldırım yapımı ve altyapının yeterli olması seçmeni tatmin etmemektedir. Bunların ötesinde belediye başkanın yenilikçi ve şehrinin kalkınmasında öncü olmasını beklemektedir. 31 Mart 2019’daki yerel seçimlerde Amasya'da 7 ilçe ve bir belde olmak üzere 8 belediye için seçim yapılacak. Aynı zamanda 8 belediyenin belediye meclis üyesi de bu seçimde belirlenecek. İl Genel Meclisi içinde 7 ilçede seçim yapılacak. Muhtarlık seçimleri ise köy ve mahalle bazında yapılacak. Sizden olanlara oy verin Aday pr...
 • Seçmenin Aday Profili

  15 Ocak 2019 Köşe Yazıları

  Yerel yönetimler, halka en yakın yönetim birimleri olma özelliğini taşımaktadırlar. Bu yönüyle de demokratik değerlerle birlikte anılmaktadırlar. Yerel yönetimlerden beklenen demokratik değerlerin gerçekleşmesi ya da gerçek anlamda demokratik yerel yönetimlerin varlığı için belki de en önemli mekanizma yerel seçimlerdir. Yerel yönetim organlarının gerçek anlamda yerel halkı temsil etmesi, yerel yönetim faaliyetlerinin yerel halkın taleplerine ve sorularına cevap vermesi, halkın yerel yönetim faaliyetlerine katılım kanallarının açık olması...
 • Masal Poşeti

  13 Ocak 2019 Köşe Yazıları, Kültür Sanat

  Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, poşetten gündem, poşetten yasa yapan bir ülke varmış. Bu ülkenin insanlarının bir kısmı mutlu, azimli, çalışkan bir kısmı ise biraz garip, biraz gösterisevermiş. Gösteriseverler, konuşmaları gereken yerlerde susar, susmaları gereken yerlerde avaz avaz boş bilmiş konuşurlarmış. Örneğin; et o kadar pahalıymış ki, onun yerine dana dili alınırmış. Bundan pek şikayet etmez, edecekleri vakit, " tüketim çokluğundan pahalı canım" denilip geçiştirilirmiş. Dili yer, "dilsiz" yola mecbur devam ederlermiş.Günler böy...
hd porno sikis izle