logo

reklam

Amasya’lı Öğretmenin Görev Aşkı

Amasya’lı Öğretmenin Görev Aşkı

Birçok kamu görevlisinin görev yapmaktan kaçındığı Mardin’in Midyat ilçesine bağlı ücra köylerinde görev yapan Medine KETEN, tüm zorluklara ve engellere göğüs gererek köyde çocukların eğitimden geri kalmaması için mücadele ediyor.

Amasya’dan sevdiklerini geride bırakarak dilini bile bilmediği Midyat’a gelen Medine KETEN, öğrencilere sağladığı eğitim olanaklarıyla büyük takdir topluyor.

Dilleri bir olmasa da sevginin diliyle anlaşan Medine KETEN ve doğulu öğrenciler birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden birini sergiliyor. Her sabah ilk olarak öğrencilerinin sınıflarda üşümemesi için soba yakan KETEN, öğrencilerine hem anne hem de baba şefkati gösteriyor. Tüm zorluklara göğüs geren KETEN, çektikleri onlarca zorluklara rağmen öğrencilerinin öğrenme hevesi onu mutlu etmeye yetiyor. Ev ve ailesinden uzak bir başına hiç bilmedikleri köylere gelerek dillerini bilmedikleri insanlarla tanışan Medine KETEN, kutsal olan öğretmenlik mesleği ve meslek aşkıyla tüm zorlukları göğüsleyerek öğrencilerin iyi birer birey olması için gayret gösteriyor.

Mardin’e Amasya’dan gelen ve meslekte ki 4 yılını da Midyatta geçiren KETEN, Arap ve Kürt Köylerinde görev yapmaya devam ediyor. Midyat Acırlı Atatürk ilkokulu’nda ki ilk yılını geçiren KETEN, doğuda ki bir köy okulunda görev yapmayı “Bizim için ülkenin her yeri aynıdır. Ben buraya Amasya merkezden geldim.Kendim isteyerek geldim.Doğudan çalışmak benim için bir ayrıcalıktır.Mesleğimiz fedakarlık gerektiriyor. Bizde bu gün bu fedakarlığı yapmak için buradayız” sözleriyle özetlerken, “Doğuya gelirken önyargıyla geldik. Fakat burada bu insanların tavrı bize karşı olan davranışları, çocukların öğretmene vermiş olduğu değer ön yargılarımızı kırdı. Buradaki çocukların varlığı,sevecenliği ve içtenliği bizi buraya bağlıyor.” Dedi

ÇOCUKLAR İÇİN GETİRDİĞİM OYUNCAK KEPÇE VE KAMYONU BİLE YAKMIŞLAR

Rutubetli bir lojmanda kalsa bile kendisini hiçbir şeyin üzmediğini belirten KETEN, sadece aldığı oyuncakları hizmetlinin yaktığını öğrenince ağladığı söyledi. KETEN “Seviyorum evlatçıklarımı ve onlar için çabalıyorum. Dün çocukları dışarı çıkarmıştım, iki gün önce getirdiğim araba ve kepçeyi toprak yapmışlar.Yıkayıp kenara koymuştum. Okula gelince gözlerim onları aradı hizmetliye sordum, yakmış! “E hoca kırıktı sen ayırdın sandım, canın sağ olsun” dedi sinirden gözlerim doldu ama kendimi tuttum müdüre olayı anlatırken de ağladım. Ben bir yerlerden oyuncak bulmak için çırpınıyorum çocuklar biraz düzgün oyuncaklarla oynasınlar diye sen de onları yak. İtiraf ediyorum sinirlerim bozuldu hüngür hüngür ağladım. Sonra bir tane yakışıklı geldi takım giymiş küçük adam, elinde de kırmızı güller. E yüzümde güller açmaz mı? Ben ne yapacak olsam küçük elleri ama koca gönülleriyle hemen yardıma koşuyorlar. Lütfen sizde onlara yardim edin, minik yüreklerine dokunun sadece onlar değil gözlerinde ki ışıltıyla siz de mutlu olacaksınız emin olun.” Dedi.

“BEN KÜRTÇE, ÖĞRENCİLERİM TÜRKÇE BİLMEZKEN BİZİM İLETİŞİM DİLİMİZ “SEVGİ” OLDU”

Meslektaşlarına da seslenerek tavsiyelerde bulunan Öğretmen KETEN, “Ben buradan batı daki ve her yerdeki öğretmen arkadaşlarıma sesleniyorum, “Gerçekten bu mesleği seviyorsak, buralara geleceğiz, öğrencilerimizi iyi yere biz getireceğiz. Yani buraya gelmekten çekinmesinler. Çünkü ilk etapta zorlukları oluyor. Hiç bilmediğim bir dille tanıştım. Kürtçe bilmiyordum öğrencilerim de Türkçe bilmiyordu. Bizim iletişim dilimiz sevgi oldu. Burası bizim memleketimiz. Her yer bizim sonuçta. Bu çocuklar da bizim. Çocuklarımız onların bir yere gelmesini istiyorsak. Hepimiz fedakar olmalıyız. Öğrencilerin gözünün içine baktığınızda ve onların size bahçelerinde,bağlarından kendilerinin yetiştirdiği ve bir çiçeği getirmesi yada gözlerinizin içine bakarak,” öğretmenim iyi ki siz bu köydesiniz,iyi ki bize ders veriyorsunuz.”demesi inanın bütün o yorgunluğunuzu, üzüntünüzü, hasretinizi alıp götürüyor. Ben buradan bu çocukların gerçekten nasıl sevgi dolu sizi rahatlattığını hepinize söylemek istiyorum.”diyerek duygularını ifade etti.

Etiketler: » » » » » » »
Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle