logo

reklam

Amasyalının seçme iradesi yok sayılmıştır

mehmet sarı 1

MHP Amasya milletvekili adayı Mehmet Sarı, “Amasyalı seçmenin özgür iradesi ile ortaya koyduğu seçme iradesine, yurt dışı oyları ile anborga konulmuştur.” dedi.
“Allah’a çok şükür milletimizi ayrıştıran, muhtaç eden, hakkını gasbeden tek başına iktidar son bulmuştur. İnanıyorum ki milletvekilliğimizi gasbedenlerin de yaptıkları ortaya çıkacak, bu dünyada ve gerçek dünyada adalet tecelli edecektir.” diyen Mehmet Sarı, “Sevdam Amasya” diyerek, büyük bir şevkle, hizmet aşkıyla başlattığımız seçim çalışmalarımızda Amasyalıların verdiği oylarla şahsımın “Milliyetçi Hareket Partisi Amasya Milletvekili” seçilmesi ile sona ermesine rağmen, Yurtdışı oyları denen oylar icat olmuş, Amasyalının iradesi yok sayılmış, resmen milletvekilliğimiz gasp edilmiştir. dedi.
Amasya genelinde İl Seçim Kurulu’nun seçimler sonucunda tarafımıza vermiş olduğu sonuçlara göre AKP: 95.876, CHP: 54.928 MHP: 48.017 oy almıştır. Bu sonuca göre Amasya Milletvekili dağılımı AK parti, CHP ve MHP de birer milletvekili dağlımı şeklinde olmuştur. Ne olduysa da bundan sonra olduğunu kaydeden Mehmet Sarı, “Yurtdışı oyları denen oylar icat olmuş, Amasyalının iradesi yok sayılmış, resmen milletvekilliğimiz gasp edilmiştir. hak ve hukuklar çercevesinde her bir oyun kutsallığı ve helalliği karşısında alnımızın teriyle kazandığımız milletvekilliği, yurtdışı oyları bahanesiyle zorla elimizden alınmış şahsımın milletvekilliği, Amasya halkının da iradesi gasbedilmiştir.” dedi.
25. Dönem Milletvekilği seçim takviminin 7 Şubat tarahinde başladığını ve başlayan seçim tekvimi kapsamında kural değişikliğinin yapılapayacağını ifade eden Mehmet Sarı, “7 Şubat’da başlayan seçim takvimi içerisinde birilerinin aklına nereden geldiyse yurt dışı oyların illere dağlımı yapılması gerektiği bir genelge ile gerçekleştiriliyor. Bu irade halkın iradesini tanımamaktır. Halkın iradesini yok saymaktır. Halkın iradesiyle oyun oynanmaktır. Amasya halkının iradesini yok sayanlara gerçek cevabı hukuk içerisinde vereceğiz. Allah’tan gelen her şeye amenna derim. Ancak, kulun oyununu kabullenemem. Artık bu Milletvekilliği meselesi Milliyetçi Hareket Pertisine oy veren tüm vatandaşlarımın meselesidir. Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi de dâhil bütün hukuk yollarını kullanacağım. Yasal süreç devam etmektedir. ” dedi.
Amasya’ya sevdam, aşkım bitmiş değil, hatta daha da ateşlenmiştir. Herkes görecek ki, Amasya’ya hizmet etmek için konumum ne olursa olsun elimden geleni yapacağım. diyen Mehmet Sarı, “Siz beni oylarınızla milletvekili yaptınız, teşekkür ediyorum, bir milletvekili gibi hizmet edeceğime söz veriyorum. Onlar sizin iradenizi gasp etti, milletvekilliğimizi türlü oyunlarla elimizden aldı. Onlara hakkımı helal etmeyeceğim ve hakkımızı Allah’ın izniyle geri alacağım. “Niyet hayır, akıbet hayır, Mevla’m görelim neyler, neylerse güzel eyler’’ dedi.

Share
1059 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle