logo

reklam

Amasya’nın Eskiyen Imar Planları Yenileniyor

Amasya’nın Eskiyen Imar Planları Yenileniyor
Sarı; daha çağdaş, daha yaşanabilir bir kent kuracağız

Amasya’nın en büyük sorunlarından olan eskiyen imar planları, çarpık yapılaşma ve gecekondulaşmanın önüne geçmek için çalışmalarını sürdüren Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya’nın daha çağdaş, modern ve güzel bir görünüme kazanmasını istiyoruz. O nedenle yaptığımız çalışmayı herkese anlatacağız. Amasyamıza şimdiden hayırlı olsun” dedi.
Başkan Sarı’nın başkanlığında şehrin imar revizyon kapsamında bir toplantı gerçekleştirildi.
Yeni İmar Planı’nın sunumunda; coğrafi konumun, yerel potansiyelleri ve doğal varlıkları değerlendirilerek, çevresel ekonomik sürdürülebilirlik ilkeleri doğrultusunda kültürel ve doğal kimliğini koruyan, katılımcı ve rekabetçi bir kent hedeflediği ve bu düşünceyle bir planlama çalışmasının yapıldığı belirtildi. Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, hazırlanan plan üzerinde titiz bir şekilde çalışacaklarını ve Amasya’nın avantaj ve dezavantajları doğrultusunda revize edilecek Yeni Planı geniş bir toplantıyla tanıtacaklarını kaydetti.
Başkan Sarı, 2050 Amasyasını hedefleyerek çalışma planını gerçekleştirdik. Kentsel dönüşüm sadece binaları, beton blokları dikmek demek değildir. O alanda yaşayan insanların yaşam seviyesini belirli bir noktaya çıkarmalıyız. Bizim birinci önceliğimiz de bu. Sosyal donatı ve yeşil alanlarıyla daha çağdaş, daha yaşanabilir bir kent kuracağız” dedi.
Amasya Belediyesi, Kentin giderek büyümesi, yıllardır devam eden kat, mülkiyet, yeni konut ihtiyacı, yeşil alan ve ulaşım sorunlarını ikiye katladı. Söz konusu sorunları enine boyuna masaya yatıran belediye yönetimi, Amasya’nın bugüne kadar yapılan en geniş imar revizyonu kararını aldı.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hd porno sikis izle