logo

reklam

AMASYA’YA SPORCU YAĞACAK

AMASYA’YA SPORCU YAĞACAK
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenecek olan organizasyonlar kapsamında, 6 branşta yapılacak olan turnuvalara bu yıl Amasya ev sahipliği yapacak.
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun talimatları, Gençlik ve Spor Bakanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanı Hasan Davulcu’nun gayretleri ile 2020 yılında Güreş, Judo, Voleybol, Hentbol, Taekwondo ve Geleneksel okçuluk branşlarında binlerce sporcu Amasya’ya gelecek.
Söz konusu organizasyonlar Amasya’ya gerek spor alanında gerekse turizm alanında ciddi kazanımlar sağlayacak.
Söz konusu organizasyonun müjdesini veren Hasan Davulcu, ‘’2020 yılında Amasya’da gerçekleşecek olan turnuvaların, Spor camiamıza, hemşehrilerimize ve esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Bakanımıza Amasya’ya olan desteği için teşekkürlerimi sunuyorum. Son yıllarda Amasya’mıza yapılan yatırımlar, tesisleşme, kulüplerimize verilen desteklerin meyvesini almak bizi son derece memnun ediyor. İnşallah 2020 yılı da, gerek şampiyonların sayısı gerekse katılımcı sayıları ile Amasya’mız için bereketli bir yıl olacak. Şimdiden ev sahipliği için Amasya’daki sporseverlere, Valiliğimize, il müdürlüğündeki çalışma arkadaşlarıma ve esnaflarımıza şükranlarımı sunuyorum’’ İfadelerini kullandı.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.