logo

reklam

Amasya’ya Yeni Araçlar;

cevrevali

48 şehre 150 çöp toplama aracı ve 7 bin 500 çöp konteynerinin dağıtımının yapıldığı törende Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilimize verilen araç ve ekipmanlar teslim alındı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bürokratları, ekipman tahsisi yapılan illerin valileri ve diğer yetkililer katıldığı Programa katılan Vali Çomaktekin’e İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu eşlik etti.

Bu törenin, İller Bankasının çevre duyarlılığı ve sosyal sorumluluk bilincinin gereği olduğunu belirten Güllüce, programa katılanlara teşekkür etti. İller Bankasının kurulduğu tarihten bu yana birçok hizmette bulunduğuna işaret eden Bakan Güllüce, İlbank’ın Türkiye’de birçok esere imza attığını ve altyapı konusunda da dünyada sayılı kurumlardan olduğunu söyledi.

Türkiye’nin çevre konusunda geldiği noktayı rakamlarla anlatan Bakan Güllüce, 2002’de belediye nüfusunun yüzde 35’ine atık su arıtma hizmeti verilirken, bugün nüfusun yüzde 77’sinin bu hizmetten faydalandığını kaydetti. Bakan Güllüce, 2023’te bu rakamın yüzde 100’e ulaşmasını hedeflediklerini belirterek, bunun stratejik planını yaptıklarını bildirdi.

Program da daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, ilimize verilen araçların anahtarlarını Vali İ. Halil Çomaktekin’e teslim etti. Sayın Bakan’ın ilimize teslim ettiği araçların her biri 13,5 ton kapasiteli tam donanımlı 4 adet çöp toplama aracı ve 200 adet çöp konteynırı olup toplam değerleri 800.000,00 TL’dir. Bu araç ve gereçlerin teslimi ile İl Özel İdaresinin sorumluluk alanında bulunan köylerimizde çöp toplama işlemleri daha iyi bir şekilde yapılacak ve köylerimizde meydana gelen çevre kirliliği asgari düzeye inecektir.

Etiketler: » » » » » »
Share

Yeni Yorumlar Kapalı.