logo

reklam

Amatör Spor Haftası kutlandı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri, protokolün ve sporcuların katıldığı kortej yürüyüşü ile başladı.
Amasya da Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Sarydüzü Kışla binası önünde başlayan ve Yavuz Selim meydanı Atatürk anıtı önünde son buldu. Çeşitli branşlarda eğitim gören sporcular ellerindeki dövizlerle yürüyüşe renk kattı.
Kortej yürüyüşüne Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek, Kurum müdürleri, antrenörler ve amatör sporcular katıldı.
Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek ”Sporun hem özel hayatımızda hem de toplumsal hayatımızda ulaşmak istediğimiz yerlere koşar adımlarla azimli bir şekilde ulaşmanın en güzel yöntemidir. Sporu hayatımın bir parçası olarak görüyorum. Sporu tıpkı yemek yeme gibi, su içme gibi sosyal hayatınızda her zaman vazgeçilmez bir parçası olarak görmenizi tavsiye ederim.” dedi.
Sporun bir ülkedeki birleştirici gücünü gördğünü belirten Kodek, “İlimizde de spor ile birçok zorluğun üstesinden gelebilir, geleceğimiz olan çocuklarımızın hayatlarını sağlıklı ve zararlı alışkanlıklardan arınmış olarak garanti altına alabiliriz. Yine gençlerimizin bağlı oldukları kulüplerin ve başarılı sporcuların tanıtılması, sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması yönüyle kişi ve kurumların sponsorluk yapmaya teşvik edilerek spor bilinci ve kültürünün oluşturulması bu hedeflerimiz arasındadır.” dedi.
Abdullah Kodek, Biz biliyoruz ki insanlarımız spor yapmak istiyor; onların spor yapabileceği imkanlar da Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile spor kulüplerimizin imkanları dâhilinde gerçekleştiriliyor. İlimizde artık her branşta spor yapabilecek antrenör ve mekana sahibiz. Buradan bütün Amasyalıları 7’den 70’e spor yapmaya, spor tesislerimizi kullanmaya, eğitim hizmetlerinden faydalanmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle