logo

reklam

Ambulans Sayısı 14 Yılda 3’den 35’e Yükseldi

ambulansAmbulans Sayısı 14 Yılda
3’den 35’e Yükseldi
Sağlık Bakanlığı tarafından Amasya’ya tahsis edilen 7 yeni ambulans, düzenlenen törenle Acil Sağlık İstasyonlarına dağıtıldı. Amasya’da 2002 yılında 3 olan Ambulans sayısı 14 yılda 35 Ambulansa yükseldi. Amasya’ya kazandırılan 7 Ambulansın maliyetinin 1 milyon 335 bin lira olduğu bildirildi.
Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “Hükümetimiz ve Sağlık Bakanlığımızın kararlı politikaları sayesinde son yıllarda sağlık alanında Dünya’da örneği görülmemiş bir değişime imza atılmış ve ciddi gelişmeler yaşanmıştır. Gerek kamu, gerek üniversite ve gerekse özel Hastanelere çağın koşullarına uygun modern tesisi ve uygulamalarla en kaliteli sağlık hizmeti sunmanın haklı gururunu yaşamaktayız.” dedi.
Amasya İl Sağlık Müdürü M. Rüştü Ertosun, Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da daha kaliteli, daha kusursuz sağlık hizmeti vermek için yapılması gereken ne varsa ivedilikle yapmaya devam edileceğini belirterek, Acil Sağlık Hizmetlerinin daha etkin, verimli verilebilmesi ve vakalara daha hızlı şekilde ulaşmak amacıyla ilimizin hizmetine sunulan bu ambulanslarla birlikte, Amasya’da Ambulans sayısının 35 e yükseldiğini bildirdi.
İlimiz sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere alınan 7 adet tam donanımlı ambulans Vali İ. Halil Çomaktekin’in de katıldığı törenle hizmete alındı. İl Sağlık Müdürlüğü’ndeki törene Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay, Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Erdem, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Prof. Dr. Faruk Tonga ile birlikte protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Vali Çomaktekin yeni ambulansları inceleyerek donanımları hakkında bilgiler aldı ve anahtarlarını görevli sağlık personeline teslim etti.

Share
865 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle