logo

reklam

Amasya Haberleri

Hırsızlar Polisten Kaçamadı
Amasya’da Devlet Demiryolu hattındaki sinyalizasyon sistemi kablolarını çalan iki şüpheli, polisi tarafından yakalandı.
Amasya Çağlayan Köprü mevkiinde Devlet Demiryolu üzerinde bulunan sinyalizasyon sistemi kablolarını keserek hırsızlık yapmaya çalışan iki kişiyi gören vatandaşların olayı Polis’e bildirmesi üzerine Polis alarma geçti.
Amasya Polisi aldığı ihbarı anında değerlendirerek, zanlıları yakalamak için gerekli operasyonu başlattı. Şüpheliler kaçtıkları otomobil ile polisin dur ihtarına uymadı. Polis ile şüpheliler arasında yaşanan kovalamaca Akbilek Mahallesi alt geçit mevkiinde polis tarafından durduruldu. Gözaltına alınan S.G. ve A.K. önce sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Emniyete götürüldü. İki şüphelinin Emniyetteki ifadelerinden sonra mahkemeye sevk edilmeleri bekleniyor.

Müftüden Cumhuriyet Altını
Amasya Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı’nca Diyarbakır’da düzenlenen hafızlık Türkiye finalinde birinci olan Şehit Alper Kalem Kur’an Kursu hafızlarından Esad Gökçe’yi cumhuriyet altını ile ödüllendirdi.
Müftü Keşvelioğlu; Türkiye ve uluslararası yarışmalarda derece alan din görevlileri ve öğrencilerimizle hafızlık eğitimindeki başarısını taçlandıran Kur’an kurslarımızın Amasya’nın gururu olduklarını söyledi.

Kış Hazırlığı Sürüyor
Amasya Belediyesi bütün yıl rutin olarak sürdürdüğü altyapı çalışmalarına kış hazırlığı kapsamında hız verdi. Çalışmalar kapsamında Fen İşlerine bağlı ekipler tüm mahallelerde yağmursuyu drenajları ve ızgaraların temizliğini yapıyor.
Amasya Belediyesi, kış hazırlığı kapsamında derelerin, yağmur suyu kanallarının ve ızgaraların temizliğine hız verdi. Belediye yetkilileri, özellikle taşkın riski bulunan dere ve çaylarda ıslah çalışmaları sürerken, mevcut altyapının da titizlikle temizliğinin yapıldığını söyledi.
Amasya’da yaşayanların standartlarını arttırmak için çalışan Amasya Belediyesi, kış için yaptığı hazırlıklarını sürdürüyor. Belediye ekipleri, yağmurlarla birlikte oluşabilecek sel baskınlarını minimum düzeye indermek için bazı bölgelerde bulunan dere yatağı ve su kanallarını temizledi.
Şehir genelinde yapılan kanalizasyon temizleme çalışmalarında rögar çukurlarından bebek bezi, katı yağ atığı, basketbol topu, iç çamaşırı, ıslak mendil ve bol miktarda inşaat malzemesi atığı çıktığını belirten ekipler, vatandaşlardan duyarlılık beklediklerini dile getirdi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share

Yeni Yorumlar Kapalı.