logo

reklam

ANIYORUZ

A.LU¦êTFU¦ê AKCAN HABER 11Gazeteci A. Lütfü AKCAN’I Vefatının 3. yılında rahmet ve özlemle anıyoruz.
Türk Basınının duayeni, Anadolu Basınının Teşkilatlanma ile kurumsal yapısını oluşumunu sağlayan; bu hususta ilkeli tavrı ile birlik ve beraberlik içinde “Güçlü Türkiye Sevdaları ile görev yapan gazeteci arkadaşları ile kurucusu olduğu Anadolu Basın Birliği’nin 26 yıl Genel Başkanlık görevini yapan; Gazeteci yazar Basın Şeref Kartı sahibi, Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni A. Lütfü Akcan’ı 2 Mart 2013 tarihinde vefatının üzerinden geçen üçüncü yılında özlem ve rahmetle anıyoruz.
“Kurşun Kalem, Kurşun Kelam” köşe yazıları ile ülkemizin milli birlik ve bütünlüğü için verdiği mücadelesi ile Amasya’nın ve Ülkemizin gelişimi içinde Devlet ile Vatandaş arasındaki iletişimin önemi ile ilkeli Basın ve çalışanlarının başkanı olarak; Türk basının da önemli bir yere sahip oldu.
Akcan, bugün ailesi tarafından tekirdede mezarlığındaki kabri başında anılacak.
Gazetemiz sahibi ve merhum A. Ltfü Akcan’ın oğlu A. Suad Akcan, Türk Basınının duayeni babamız Lütfü Akcan’ın basınının seçkin kalemlerinden biri olduğunu belirterek, “Özellikle genç gazetecilerin yetişmesi konusunda önemli çabalar harcamıştı. Türk basınında yenilikçi gazeteciliğin, içeriğin daha zengin olması konusundaki girişimciliğin de öncülüğünü yapmıştı. Babamız A. Lütfü Akcan’ı genç meslektaşlarımıza verdiği şu öğütle her zaman anıyoruz ve o öğüdün de geçerliliğini koruduğuna inanıyoruz. ‘Genç meslektaşım, kalemine daima efendi kal, uşak olma. Kır ama satma’ öğüdü, bizler için yol gösterici bir söz olarak hala geçerliliğini sürdürüyor” diye konuştu.

Share
774 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle