logo

reklam

Anjiyografi Ünitesi Gün Sayıyor

anjuAmasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde “Anjiyografi Ünitesi” yakında hizmete açılacak.
Amasya Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. Faruk Tonga, İlimizde travmadan sonra en çok hasta sevkine neden olan “Kardiyovasküler Sistem Hastalıkları” olduğunu belirterek, “Kalp damar hastalıklarının acil müdahale gerektiren önemli hastalıklar olduğu bu yüzden hastaya tanının hızlı konularak acil girişimsel işlemin yapılması gerekir. Bilindiği üzere Amasya’mızın sağlık hizmetlerinin son yıllardaki önemli gündemi olan kamuoyunun da yakından takip ederek beklediği Koroner Anjiyografi Ünitesi’nin kurulmasını Sağlık Bakanlığı’nın onayı ile sağlamış bulunuyoruz. dedi.
Op.Dr. Tonga, Koroner Anjiyografi Ünitesinde çalıştırılacak hekim ve yardımcı sağlık personelinin eğitimleri halihazırda Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesinde devam etmekte, eğitimlerin ardından Anjio Ünitesi ve KVC’ de kullanılan diğer cihazların kurulumunun tamamlanmasıyla birlikte en kısa süre içerisinde hizmet vermeye başlayacağız. dedi.
Anjiyografi Ünitesi’nin kurulmasıyla günün hangi saatinde olursa olsun hasta kalp krizi ile geldiği zaman hastaya hızlı bir şekilde Acil Servis’te müdahalesi yapılıp tanısı konulacak ve hızlı bir şekilde gerekirse anjiyoya alınacağını belirten Amasya Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. Faruk Tonga, Hizmetin nitelikli sürdürülebilir olması çok önemli, çünkü kalp hastaları için saatler ve dakikalar önemlidir. Hızlı bir şekilde hastaya müdahale edildiğinde hiçbir problem olmadan hastayı kurtarabilirsiniz. Anjiyografi Ünitesi’nin şehrimize kazandırılmasında emeği geçen Bakanlığımız ile Amasya Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanımız başta olmak üzere tüm yetkililere ve yöneticilere teşekkür ediyor. Anjiyografi Ünitesi’nin Amasya’ya hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Share
1132 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle