logo

reklam

Araç saltanatı bitmiyor!

 

AMASYA’da devletin hizmet için tahsis etmiş olduğu araçların özel işlerde kullanılma sevdası butmiyor. Kanunda yazsa, Genelge de çıkarılsabürokratların ve onların şöförlerinin hizmet taşıtlarını makam aracı ve aile işlerinde özel araç gibi kullanmalarının önüne geçilemiyor. Amasya’da Kamu Kurum Kuruluşlarına tahsis edilen makam ve hizmet araçları amacı dışında kullanılıyor.Amasya da Kamu kuruluşuna ait resmi plakalı 05 NA 500 plakalı resmi araç geçtiğimiz perşembe günü araç şöförünün ailesine tahsis edilmişti. Resmi plakalı araç ile ailece alış verişe çıkan ve sabah kahvaltısına giden aile milletin hizmetine tahsis edilmiş resmi aracı aile aracı gibi kullandılar.
Kamuda taşıt saltanatı son buluyor. Yeni Taşıt Kanun Taslağı ile kamu taşıtlarının özel işlerde kullanılmasının ve her isteyenin makam aracına binmesinin önüne geçiliyor. Kanun’da öngörülen düzenlemelerle; kamu kuruluşları, “Taşıt Tanıma, İzleme ve Kontrol Sistemi” kuracak. Taşıt tanıma yardımıyla da nereden, ne kadar yakıt alındığı kolaylıkla izlenebilecek.
Resmi plakalı araçların özel işlerde kullanma alışkanlığını defalarca haber konusu yapmamıza rağmen gerekli cezai işlemler uygulanmadı. Bu konuda halka gerekli açıklama yapılmadığından, resmi plakalı araç saltanı Amasya da bitmiyor. Bu konuda duyarlılğımızı sonuna kadar sürdüreceğiz. Bizler haberi yaptığımızla yetinmeyeceğiz. Sonuna kadar takipçisi olacağız.Bu sessizlik devam ettikçe; Devletin millete hizmet adına tahsis etmiş olduğu resmi plakalı araçlar özel ve aile işlerinde kullanılmaya devam edecek.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle