logo

reklam

Aras; Kadın istihdamı artırılmalı

CHP Amasya İl Kadın kolları Başkanı Emine Aras
Kadın istihdamı artırılmalı
CHP Amasya İl Kadın kolları Başkanı Emine Aras, Eşit temsiliyetin önündeki engeller kaldırılması gerektiğini belirterek, “Güçlü kadının; güçlü toplum, güçlü ekonomi ve güçlü demokrasiye giden yolun kadın cinayetlerine mücadeleden geçtiğini unutmayın.” dedi.
Aras, “Kadınlar, her gün şiddete, tacize ya da tecavüze uğruyor. Şiddet o kadar arttı ki artık medyada sıradan vaka gibi yer buluyor. Her sosyal, kültürel çevreden, ünlü ya da ünsüz toplumun her kesiminde kadına yönelik şiddete tanıklık ediyoruz.”
Yaşamımızın her alanında kadını neyi hak edip neyi hak etmediği konuşuluyor. Ve şiddete zemin hazırlar hale getirildiğini belirten CHP Amasya Kadın Kolları Başkanı Emine Aras, “Mücadele ile elde ettiğimiz kazanımlarımız ortadan kaldırılmaya çalışılıyor. Biz kadınlar içine tıkmaya çalıştığınız kalıplara sığmayacağız. Yaşamımıza ve haklarımıza sahip çıkacağız. Bize biçtiğiniz roller için değil, hak ettiğimiz yaşam için var olmaya devam edeceğiz. En karamsar olduğumuz anlarda bile ayakucumuza değil, ufka bakacağız. Umudu göreceğiz. Göremiyorsak bir daha bakıp görene kadar bakacağız. Şiddete karşı kararlı duruşumuz, yetecek bu şiddet kültürünü değiştirmeye, yok etmeye çalışacağız.”
İktidarın kullandığı ‘şiddet dili’, şiddeti körüklediğini kaydeden Aras, “İnsanların hemen hemen her konuda ötekileştirildiği ülkemizde, kadın da ötekileştirildi. Kadına yönelik şiddeti çözmeyi ‘namus’ kavramına kadar indirgeyen anlayış kadınları öldürdü. Katil ya da tecavüzcü kravat takıp, takım elbise giydiği için iyi hal indiriminden yararlandı.” dedi. Aras, “Kadına yönelik şiddetin önüne geçmek için ayrıştıran ve ötekileştirilen dil terk edilmelidir. Kadın istihdamı artırılmalı, Kadınların çalışma yaşamında eşit koşullarda daha çok yer alması sağlanmalıdır.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle