logo

reklam

Artunay; Görevimizi yaparken Halkın desteğini yanımızda hissettik

Amasya İl Emniyet müdürü Mehmet Artunay, “Amasya polisi olarak sürekli yenilenen ve gelişen görev anlayışımızla, kanunlarla verilen sorumlulukları yerine getirmek için 24 saat aralıksız görevimizin başındayız. İlimizde var olan huzur ve güven ortamını bundan sonra da devam ettirmek hem temel amacımız hem de en büyük mutluluk kaynağımızdır.” dedi.
Amasya İl Emniyet Müdürlüğü, İl genelinde Tema Güvenlik toplantılarını sürdürüyor.
Güvenlikte toplumsal sorumluluk bilincinin geliştirilmesi kapsamında panel, konferans, seminer, sempozyum ve benzeri etkinlikler düzenlediklerini belirten Amasya İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Suçların oluşumuna etki eden olumsuz faktörlerin belirlenmesi ve giderilmesine yönelik ilgili kişi, kurum ve kuruluşlarla işbirliği sağlanarak çalışmalar yürütülmaktedir. dedi.
Amasya İl Emniyet müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube müdürlüğü tarafından ilk toplantısını Hamamözü ilçesinde yapılan Tema Güvenlik toplantılarının ikincisi Göynücek ilçesinde yapıldı.
Gelişen ve değişen toplumsal koşullar ve teknolojide meydana gelen değişimler, güvenlik hizmetlerini doğrudan etkilemekte ve yeniden şekillendirmekte olduğunu kaydeden Artunay, Modern yaşamın neden olduğu toplumsal değişimler çerçevesinde gelişmiş dünya ülkelerinde temel polislik yaklaşımı, polisin suç olmadan önce, kendiliğinden ve pro-aktif bir anlayışla harekete geçmesi kapsamında Amasya İl Emniyet Müdürlüğü yalnız suçun oluşmasını bekleyen, pasif bir gözetleyici olmayıp, toplumda temel ve önemli nitelikte koruyucu, düzenleyici ve caydırıcı görevleri yerine getiren bir icra gücünü üstleniyor. Amasya Emniyetinin görev temelinde, insani ve günlük ilişkileri düzenlemek ve toplumsal yaşamın sağlıklı devamı için kamu düzenini sağlamaktadır. dedi.
Toplum Destekli Polislik Şube müdürlüğü organizesinde gerçekleşen Tema Güvenlik toplantılarının ikincisi Göynücek ilçesinde, Amasya İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay ve Göynücek Kaymakamı Bekir Cansız’ın katılımıyla kurum müdürleri, muhtarlar, esnaf, öğrenciler ve halkın katılımı ile, toplumumuzun suça, suçlulara ve bunların toplumsal hayata etkilerine bakış açısını genişletmek, bilgi sahibi olunan suç ve olayların etkin soruşturulmasını sağlayacak paylaşım yöntemlerini aktarmak, çocuk ve gençlerin suça sürüklenmesini önlemek, yerel şartlar değerlendirilerek suçlar oluşmadan önce engellemek için yapılabilecekleri paylaşmak, suç mağduru olmayı engelleyecek koruyucu güvenlik tedbirleri üzerine değerlendirmeler yaparak güvenlik odaklı sorunlara katılımcı ve ortak bir yaklaşım geliştirmek amacı ile toplantı yapılıldı.

 

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle