logo

reklam

ASO’DAN EĞİTİME SICAK DESTEK

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından 625 öğrenciye, kışlık giyim yardımı yapıldı.
Eğitime verilen desteğin mümkün olan her şekilde sürdürüleceğini ifade eden Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, “Oda olarak bütçe imkanlarımız çerçevesinde üzerimize düşen her türlü yardım ve desteği yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Her yıl ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımda bulunan Amasya TSO, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin finansman desteğiyle almış olduğu mont ve botları, İl Milli Eğitimi Müdürlüğü ile yaptığı ortak çalışmayla ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırdı.
Amasya TSO Başkanı Murat Kırlangıç, ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmek üzere bot ve montları, İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu’na takdim etti.
Amasya TSO Başkanı Kırlangıç, “Amasya Ticaret ve Sanayi Odası olarak üst çatı kuruluşumuz olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) göndermiş olduğu parayla, 625 öğrencimize mont ve bot temin ettik. Bunların dağıtımını gerçekleştirmeye başladık.” dedi.
Kırlangıç, “Bu yardımları geleneksel hale getirdik. Yardımın eksiksiz ve zamanında yapılması için çaba gösterdik. Gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için titiz davrandık. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün kanalıyla 625 öğrencimize kaban ve ayakkabı yardımında bulunduk. İş dünyası olarak eğitime ve eğitim gören öğrencilerimize büyük önem ve değer veriyoruz. Çünkü ülkemizin geleceği eğitimden geçiyor. Daha güçlü yarınlar için bu yöndeki çabamız devam edecek” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu ise Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat kırlangıç’a yardımlarından dolayı teşekkür ederek, “Kurumsal anlamda hep desteklerini gördük. İnşallah bundan sonrada görmeye devam edeceğiz. Bu yardımların yerini bulacağından da eminiz” diye konuştu.
TSO, yardım kampanyası çerçevesinde duyarlılık göstererek, mont ve botları öğrencilere dağıtmak yerine okul idarecilerine teslim etti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.