logo

reklam

Atatürk’ü sevmek…

Atatürk…
Karakteri tam bağımsızlık, yani istiklali tam olan, Müdafaa-i Hukuk temeline dayanıp, Misak-ı Milli sınırları içinde Kuvayi Milliye ruhuyla yoğrulmuş bir deha…
Bir büyük önder, bizim gibi bir Türk, Atatürk…

Atatürk’ün bıraktığı tek miras, akıl ve bilim yoludur.
Günümüzde Atatürkçülük, bugünkü aklın ve bilimin gösterdiği yoldur:Bu yolun da Demokrasi ve İnsan Hakları olduğu açıktır!

Türkiye Cumhuriyeti, kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de vurguladığı gibi ilelebet yaşayacaktır.
Çağdaşı olarak kurulmuş birçok devlet ve rejim, 21. yüzyılı göremeden tarihe karışırken, Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzyıla yakın süre ayakta kalmasının nedeni, temellerinin sağlam olmasıdır.
Cumhuriyetimizin dışarıdan ve içeriden birçok saldırıya maruz kalmasına karşın hâlâ ayakta kalmasını ve çağdaş devletler topluluğu içinde önemli bir yere sahip olmasını Atatürk ve arkadaşlarına borçluyuz.
Atatürk’ün attığı bu temelin dört dayanağı vardır:
Tam bağımsızlık, ulusal birlik, demokrasi ve laiklik.

Bölgemiz ve İslam dünyası için çıkış yolu Mustafa Kemal Atatürk’ün neredeyse 100 yıl önce gösterdiği yoldur. Bu yol, “demokratik-laik, insan haklarına dayalı, hukukun üstünlüğüne inanan, kadın-erkek eşitliğini esas alan, bilimi ve bilimsel eğitimi rehber edinmiş Cumhuriyet” yoludur.

HALKI DİNLEYEN LİDER

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ve Amasya Tamiminde yer aldığı gibi “Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” diyerek cumhuriyeti ilan edip saray saltanatı yerine halkın saltanatını kuran Atatürk, radikal devrimlerini yapmadan önce ve sonra devlet adamları, komutanlar, gazeteciler, aydınlar ve halkla konuştu.

ATATÜRK SİYASET ÜSTÜDÜR

Son günlerde cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü sahiplenme yarışı başladı aslında baktığımızda güzel gibi görünsede onu siyasetle bir tutmak akıl karı değildir…

Mustafa Kemal Atatürk ne CHP’nin ne MHP’nin ne AK Parti’nin siyasi çizgisinde değildir

Kimse kimseden daha fazla sahiplenmesin çünkü bu milletin topyekûn ortak değeridir

Bu milletin kıymetidir bu milletin tartışmasız lideridir Mustafa Kemal Atatürk’ü sahipleneceksek demokrasiye cumhuriyete özgürlük ilim ve bilime daha fazla değer vermeli birlikteliğimizi daha fazla perçinleştirmeli her zamankinden daha fazla güçlü duruma gelmeliyiz…

Cehaleti Yok ederek ilmin ışığında gösterdiği hedefe yürümeden sahiplenmeyin…

Bir partinin sembolüymüş gibi göstermeyin..

Ona olan sevgi saygı şükran ve minnetimizi bu ülkeyi severek çalışarak kalkınmasına katkıda bulunarak gösterelim…

Atatürk Türkiye Cumhuriyetidir

80 milyonun değeridir

Ona olan sevgi ona olan şükran minnet ve vefa gün geçtikçe artacaktır…

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.