logo

reklam

ATSO Başkanı Murat Kırlangıç 5 Yıllık Hizmeti Değerlendirdi

ATSO Başkanı Murat Kırlangıç 5 Yıllık Hizmeti Değerlendirdi
KIRLANGIÇ; Nefes Kredisi Nefes Aldırdı
AMASYA Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, 01 Nisan tarihinde yapılacak olan Amasya TSO seçimlerine günler kala, açıklama yaparak geçirdiği 4 yıllık süreci değerlendirdi.
Kırlangıç, Amasya TSO seçimleri sonrası il ekonomi ve sanayisi için yeni bir dönemin başlayacağını ve başlatmış oldukları kalkınma hamlelerinin meyvelerinin toplanacağını belirterek, Bizim Ticaret ve sanayi odasının yönetimindeki varlık nedenimiz, özel sektörün önünü açacak projeler geliştirmek ve şehrimizde yapılacak her faydalı girişimin yanında yer almaktır. dedi.

Bütçeyi 2 Milyon Liraya Çıkardık
Kırlangıç, Biz, 2013 yılında 800 bin gelir 800 bin gider dengesinde odamızı teslim aldık. Bugün bütçemizi 2 milyon denk bütçeye yükselttik. Bu bütçenin tamamını üyelerimiz için ve turizm, tarım, sanayi, ticaret ve eğitim alanında önemli projeler için kullandık. Peki bu projeleri gerçekleştirirken oda bütçesinde biriken paramızı ne yaptık? Oda bütçesinde biriken paramızı % 40 artırdık. Bu birikim atıl olarak bankalarda durmasın dedik ve bu parayı üyelerimizin kullanımına açtık.
17 Milyon Nefes Kredisi
ATSO Başkanı Murat Kırlangıç, Böylece zor zamanlarda üreticimize can suyu olarak 17 milyon tl’lik yüzde 9,90 faiz oranlı “Nefes Kredisi” verdik. Üyelerimiz nefes kredisinden faydalandı ve bir nebze olsun ekonomik olarak nefes almış oldu. Önümüzdeki dönemde de bu uygulamanın ikinci etabını hayata geçirerek 20 milyon tl’lik “nefes kredisi” vermeyi hedefliyoruz. Bunun için 4 banka ile anlaşmamız yapıldı. İmza süreci için dosya Cumhurbaşkanımızın önünde, en kısa zamanda nefes kredisinin ikinci etabı da açılacak. dedi.

İstişare kurulu kuracağız
Kırlangıç, peygamber efendimizin istişare sünnettir sözünün ışığında her konuda istişarede bulunmaya büyük önem verdiklerini belirterek, Bu amaçla önümüzdeki dönem istişare kurulu kurmayı hedefliyoruz. Bu kurullarda, sanayici abilerimizi, sektör büyüklerimizi, Amasya ile ilgili fikri olan her kesimi biraraya getirerek sektörlerin sorunlarına çare arayacak ve Amasya için yeni hedefler belirleyeceğiz. İstişare kurulumuzun TOBB bünyesinde resmiyet kazanması için girişimlerimizi başlattık. TOBB başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlundan sözümüzü aldık. Seçimden sonra Allahın izniyle hayata geçireceğiz. dedi.

TSE il temsilciliği onayımızı aldık.

İş dünyasında en az para kadar önemli olan birşey varsa oda zamandır. İşte TSE’yi odamıza kazandırmakla, üyelerimizin iş hayatındaki zaman kaybının önüne geçmiş olacağız. TSE işlemlerini gerçekleştirmek için Çorum’a, Samsun’a gitmek zorunda kalan üyelerimiz artık tüm işlemlerini odamızın çatısı altında gerçekleştirebilecek. TSE İl temsilciliğimiz Amasya iş dünyasına hayırlı olsun.

TOBB Fen Lisesi 2019-2020 eğitime başlayacak
TOBB bünyesinde en yüksek ve etkili kademelerde sizleri temsil etmeye çalıştık. Komisyonlarda yer aldık, yöneticilerle yakın ilişkiler kurduk ve bunun karşılığında da Türkiyede yalnızca 19 ilde yapılacak okullardan birine talip olduk. Bu süreç uzun bir süreçti. Öncelikle TOBB ve MEB arasında sözleşme imzalandı ve arkasından bizde oda olarak Milli eğitim müdürlüğü ile sözleşmeyi imzaladık.Belediye Başkanımız Cafer Özdemir okulumuz için 6 dönüm arazi tahsis ederek okul için gerekli olan mekan sorununu çözdü. Çok şükür ki Allah yüzümüzü kara çıkartmadı. Birkaç ay içinde okulumuzun temeli atılacak. Ve 24 derslik TOBB Fen Lisesi 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında eğitim vermeye başlayacaktır.

Güçlü temeller atıldı
“Bizlerin yaşantısı, yatırımı ve çoğumuzun ebedi mekanı olan mezarlarımız Amasya’da. Bizler Amasya’ya ve Amasya iş dünyasına değer katmak için buradayız.” ifadelerini kullanan Kırlangıç, “Amasya’nın marka değerini artırırsak sahip olduğumuz evin, işyerinin, sattığımız ürünlerin de değeri artar. Biz bu 5 yılda Ticaret ve Sanayi odasında bunun için güçlü temeller attık bundan sonrada sizlerin desteği ile birlik ve beraberlik içinde bu binayı inşa edeceğiz.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle