logo

reklam

ATSO ile SGK ve İşkur’dan Milli Seferberlik Ziyaretleri

Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı kapsamında Amasya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Sosyal Güvenlik Kurumu ve İŞkur Müdürlüğü ile birlikte üyeleriyle bir araya geliyor. Amasya’da İŞKUR ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yapılan teşviklerle ilgili iş adamlarına bilgiler veriliyor.
İstihdam seferberliği bilgilendirme ziyaretlerinde SGK İl müdürü Nurcan Yurt Şenel “İstihdamı arttırmak için işverenlerin mutlaka teşvik edilmesi gerekiyor” ATSO Başkanı Murat Kırlangıç ise “ülke olarak zor bir dönemden geçiriyoruz”, “Bize düşen daha fazla üretim, daha fazla istihdamdır” dedi.
İstihdamı arttırmak için işverenlerin mutlaka teşvik edilmesi gerektiğine dikkat çeken SGK İl Müdürü Nurcan Yurt Şenel, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Milli İstihdam Seferberliği kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu çalışma hayatında Milli Seferberlik Kampanyası başlattı. Bu kapsamda illerimizde bilgilendirme toplantıları yapıyoruz. Yanımızdaki yetkili arkadaşlarla işverenlerimize sistemle ilgili bilgiler veriyoruz. Milli Seferberlik kapsamında işsizlikle mücadele için Sayın Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu bu yıl için bizlere hedef koydu. Hedefimiz 1,5 milyon vatandaşa iş bulmak. Bunu da ancak işverenlerimizin desteği ile çözebiliriz. Bunun içinde işverenlerimizi teşvik etmemiz lazım. İşverenlerin önündeki engelleri kaldırarak başarabiliriz. Çalışmalarımızı bu yönde yapmaya gayret edeceğiz. Bütün amacımız vatandaşlarımızın refah düzeyini arttırmaktır” şeklinde konuştu.
ATSO Başkanı Murat Kırlangıç ise “Hükümetimizin sanayi ve istihdam alanında yaptığı çalışmalar gerçekten takdire şayandır. Bunları sanayiciler olarak çok önemsiyoruz ve bunların uzun vadede olması gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu.
Ülke olarak olağanüstü bir dönemden geçildiğini kaydeden Kırlangıç, “15 Temmuz hain darbe girişimini yaşadık. Ayrıca etrafımızda yaşanan olumsuz bir durum var. Bütün bunlara rağmen gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bize düşen üretim ve istihdamı daha yukarılara çıkartmaktır” ifadelerini kullandı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle