logo

reklam
01 Ağustos 2019

ATSO OLAĞAN MECLİS TOPLANTISINI YAPTI

ATSO OLAĞAN MECLİS TOPLANTISINI YAPTI
KIRLANGIÇ; Ortak Girişimcilik ruhunu yakalamalıyız
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, Amasya’nın çatı meslek kuruluşu olmalarının kendilerine önemli sorumluluklar yüklediğini söyledi. Kırlangıç, Bu sorumluluk altında Amasya’nın temel sektörleri tarım, turizm ve bunun yanında sanayi sektöründe Türkiye’de iddialı olduğumuz Mermer ve Mobilya sektörlerinde yaşanan sorunların takipçisi olduklarını ifade etti.
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı Ak Parti Amasya Milletvekilleri M.Levent Karahocagil, Hasan Çilez ve Ak Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek’in katılımı ile gerçekleştirildi.
ATSO Başkanı Murat Kırlangıç, Ortak girişimcilik ruhunun Amasya’da mutlak yaşanması gerekir. Pazar boşluğunu yakalamak, aslında insanlar için keşfedilmeyi bekleyen o müthiş fırsatı yakalamaktır. dedi. Kırlangıç, Çevre illerin mikro milliyetçiliği ile iyi yönettiğini, genel bütçeden aktarılan bütçenin kendi illerinden çıkmasını engellediklerini belirterek, bunu Amasya’lı yöneticilerin Amasya içinde başarı ile yönetmesi gerektiğini söyledi.
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2 bin 300 civarında üyesi olduğunu ve bu üyelerin Amasya ticaretinin %85’ini gerçekleştirdiklerini ifade eden Kırlangıç, bunların yaşadıkları sorunları bizzat karar alıcılara üretmenin gayreti içinde olduklarını ifade etti.
Çilez; Bugün çekilen çilelerin farkındayız
Ak Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Amasyalıların vekili olarak kendilerinin ve iktidarlarının gerçekleştirdikleri çalışmalardan bahsetti. Türkiye’nin çok kritik bir süreçten geçtiğini belirten Çilez, “Bugün çekilen çilelerin farkındayız. Hem terör hem manipülotif operasyonlar hem de siyasi istikrarı bozucu harekatlar, ticari aktörler olarak hepimizi etkiliyor. Ama bilinmelidir ki bu çileler gelecek nesillerimizin refahı ve rahatı için katlanmamız gereken çilelerdir” dedi.
Karahocagil; çevre yolu tamamlanacak
Ak Parti Amasya Milletvekili M.Levent Karahocagil, Amasya’ya yapılan yatırımların hız kesmeden devam ettirileceğini ifade etti. Çevre yolu çalışmalarının tüm hızıyla devam ettirildiğini belirten Karahocagil, en kısa zamanda çevre yolunun tamamlanarak Amasya’nın hizmetine gireceğinin müjdesini verdi.
Konuşmaların ardından katılımcılardan gelen soruları cevaplayan Milletvekilleri, özellikle yeni bir OSB ve turizmde fırsat eşitliği konularının üzerinde çalışmak ve çözüm üretmek amacıyla notlarını aldılar.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle